Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
111585

Нацрада пропонує внести Кисельова до переліку осіб, які створюють загрозу нацбезпеці

Нацрада пропонує внести Кисельова до переліку осіб, які створюють загрозу нацбезпеці

КИЇВ. 10 лютого. УНН. Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення пропонує внести російського пропагандиста - телеведучого телеканалу "Росія 1" Дмитра Кисельова до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці. Про це УНН повідомляє з посиланням на Національну раду.

Цитата

«Із такою пропозицією регулятор звернеться до Міністерства культури та інформаційної політики України. Відповідне рішення члени Національної ради ухвалили на засіданні 10 лютого», - йдеться в повідомленні.

Деталі

Зазначається, що рішення Національної ради є важливим прецедентом у контексті протидії дезінформації держави-окупанта. Війну, яка триває в Україні з 2014 року, часто називають «гібридною» саме через велику роль в ній дезінформаційного компонента.

На засіданні член Національної ради Олександр Бурмагін зауважив, що держава-агресор постійно намагається за допомогою різноманітних, свідомих маніпуляцій з інформацією досягати багатьох цілей. Це – і вплив на виборчий процес для приведення своїх посіпак до влади, сіяння паніки в нашому суспільстві, дискредитація Збройних сил України та їхніх дій під час захисту державного суверенітету, введення в оману міжнародної спільноти щодо подій в Україні тощо. І одним з інструментів виконання «спеціальних інформаційних операцій», звісно, є російське телебачення.

Зауважується, що російського пропагандиста і медіаменеджера Дмитра Кисельова ще у 2014 році визнано особою, яка загрожує миру, безпеці, стабільності, суверенітету та територіальній цілісності України, проти нього діють персональні санкції за рішенням Європейського Суду.

У 2018 році Указом Президента України Кисельова внесли до санкційного списку безстроково.

«Втім Дмитро Кисельов і досі є одним із головних провідників державної пропагандистської кампанії у ЗМІ Російської Федерації. Він традиційно використовує агресивну риторику, поширює дезінформацію і викривляє факти. У своїх висловлюваннях не наводить доказів, не посилається на джерела інформації, як це роблять відповідальні журналісти. Пропагандист називає Україну і її західних партнерів агресорами, приписує Україні наміри захопити частину території Російської Федерації, чим створює «інформаційний» привід для нападу Російської Федерації на Україну», - зазначається в повідомленні.

Для прикладу, Національна рада зазначає, що постійною темою передачі «Вести недели» за участі Кисельова є розпалювання ворожнечі до українського народу, гуманізація незаконних збройних терористичних формувань на території окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО). Також у цій передачі регулярно закликають до збройного протистояння з Україною.

Доповнення

До “чорного” списку Мінкульту потрапив російський гуморист Максим Галкін.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram