Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
81690

Польська PGNiG відповіла "Газпрому" позовом про зниження ціни на газ

Польська PGNiG відповіла "Газпрому" позовом про зниження ціни на газ

КИЇВ. 11 лютого. УНН. Польська нафтогазова компанія PGNiG направила відповідь на позов російського "Газпрому" про підвищення ціни з 2017 року та у зустрічному позові вимагає знизити ціну. Про це компанія повідомляє на своєму сайті у четвер, пише УНН.

Цитата:

"PGNiG відповіла на звернення "Газпрому" до арбітражу, у якому просила відхилити вимоги "Газпрому" і додатково подала зустрічні позови про зниження ціни у контракті", - йдеться у повідомленні.

Коментар голови PGNiG

"Після ретельного аналізу питання ми дотримуємося позиції, що вимога щодо збільшення ціни у контракті, включена до тендерної пропозиції "Газпрому", є необґрунтованою. Більше того, ми вважаємо ці претензії формально неприйнятними, тому наша відповідь на звернення до арбітражу однозначна — ми просимо відмовити у задоволенні позовних вимог "Газпрому", — заявив голова правління PGNiG SA Павло Маєвський.

"Ми готові довести наші доводи перед арбітражним судом у Стокгольмі", – заявив очільник PGNiG.

Деталі

У середині січня 2022 року "Газпром" звернувся з позовом до PGNiG до арбітражного суду ad hoc у Стокгольмі з вимогою змінити цінові умови на газ, що постачається за "Ямальським контрактом". "Газпром" розраховує збільшити ціну контракту заднім числом з 2017 року та з 2020 року на підставі запитів про перегляд ціни контракту від 8 грудня 2017 року та 9 листопада 2020 року.

У компанії вказали, що вищезгадані запити "Газпрому" про перегляд умов були подані у відповідь відповідно на запит PGNiG щодо зниження ціни контракту від 1 листопада 2017 року та запит PGNiG щодо зниження ціни контракту від 1 листопада 2020 року, змінений PGNiG 28 жовтня 2021 року в умовах рекордно високих цін на газ у Європі.

Таким чином, як вказано, PGNiG додатково висунула зустрічні вимоги щодо зниження ціни на газу у контракті відповідно до вищезазначених попередніх заявок компанії.

Початок арбітражного розгляду ініціював процедуру вирішення спорів, передбачену "Ямальським контрактом", що водночас не виключає можливості їх мирного врегулювання у разі досягнення відповідної угоди між PGNiG та "Газпромом", зауважили у компанії.

Доповнення

PGNiG двічі, у 2011 та 2015 роках, використала право на арбітраж, передбачене в "Ямальському контракті". У результаті розгляду, розпочатого у 2015 році, у березні 2020 року арбітражний суд змінив формулу ціноутворення у контракті, погодившись із запитом PGNiG.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram