Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
54900

Захід США страждає від мегазасухи, що стала найсильнішою за останні 1200 років

КИЇВ. 15 лютого. УНН. Мегазасуха, яка випалила південний захід Сполучених Штатів та деякі райони Мексики за останні два десятиліття, є найсильнішою посухою у регіоні принаймні за останні 1200 років. Про це УНН пише з посиланням на AFP.

Деталі

На глобальне потепління, спричинене діяльністю людини, припадає понад 40% інтенсивності посухи, повідомили в журналі Nature Climate Change.

"Засуха на рубежі 21 століття не була б траєкторією мегазасухи без антропогенної зміни клімату", — написали провідний автор Парк Вільямс, доцент Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі, та його колеги.

За останнє десятиліття Каліфорнія та інші західні штати відчували гостру нестачу води, що призводило до періодичних обмежень на її використання та змушувало деякі спільноти імпортувати воду у пляшках для пиття.

"Випадкового сильного снігу чи дощу буде замало, щоб компенсувати це. 2021 рік був особливо посушливим", - йдеться в повідомленні.

Станом на 10 лютого, 95% західної частини США страждали від посухи, згідно з даними урядового агентства США з моніторингу посухи.

Минулого літа два найбільші водосховища Північної Америки - озеро Мід і озеро Пауелл - досягли найнижчого зареєстрованого рівня води більш ніж за сторіччя.

Згідно з отриманими даними, високою є ймовірність того, що нинішня посуха триватиме як мінімум кілька років, а можливо, і довше.

Запустивши моделювання на основі даних про вологість ґрунту за 1200 років, дослідники підрахували 94-% ймовірність того, що посуха триватиме до 2022 року.

Є шанс три із чотирьох, що вона триватиме до кінця десятиліття.

Хронічний дефіцит води

Більш ранні дослідження показали, що період 2000-2018 років, ймовірно, був другою за силою посухи.

Дані за 2019–2021 роки, підкріплені новими кліматичними моделями, випущеними минулого року, показали, що нинішня посуха гірша, ніж будь-яка середньовічна.

Західна частина Північної Америки - не єдиний регіон, що страждає від суворих посушливих періодів.

Зміна клімату посилила викликану Ель-Ніньо посуху 2015-2016 років, що призвело до масових неврожаїв, спалахів лихоманки Ріфт-Валлі та підвищення рівня недоїдання.

За прогнозами, від 800 мільйонів до трьох мільярдів людей у ​​всьому світі зазнають хронічного браку води через посуху, викликану потеплінням на два градуси за Цельсієм вище доіндустріального рівня, згідно з проектом доповіді Міжурядової групи експертів зі зміни клімату (IPCC).

Поверхня Землі вже нагрілася в середньому на 1,1°C і майже напевно перевищить обмеження в 1,5°C, передбачене Паризькою угодою, протягом двох десятиліть.

До інших природних екстремальних погодних явищ, посилених глобальним потеплінням, відносяться смертельні хвилі тепла, що спричиняють повені дощу та урагани.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram