Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
322725

Європарламент більшістю голосів ухвалив резолюцію про вступ України до Євросоюзу та засудження агресії РФ

Європарламент більшістю голосів ухвалив резолюцію про вступ України до Євросоюзу та засудження агресії РФ

КИЇВ. 1 березня. УНН. Європарламент переважною більшістю голосів прийняв необов'язкову резолюцію, що закликає інституції Євросоюзу "працювати над наданням Україні статусу кандидата в члени ЄС", пише УНН.

Деталі

Так, за резолюцію "російська агресія проти України" проголосувало 637 європарламентарів, ще 13 були проти і 26 втрималися від голосування.

Цитата

Резолюція "закликає інститути ЄС працювати над наданням Україні статусу кандидата в ЄС відповідно до статті 49 Договору про Європейський Союз і на основі заслуг, а тим часом продовжувати працювати над її інтеграцією в єдиний ринок ЄС відповідно до Угоди про асоціацію".

Деталі

Також документ закликає розширити санкції проти російської економіки, а також оборонно-промислового комплексу, і тим самим здатності Російської Федерації загрожувати міжнародній безпеці в майбутньому, а також поширити санкції на Білорусь на основі її підтримки російського вторгнення в Україну.

Євродепутати закликають, зокрема, обмежити імпорт найбільш важливих російських експортних товарів, включаючи нафту і газ, заборонити нові інвестиції ЄС в Російську Федерацію, а також нові російські інвестиції в ЄС, заблокувати всі російські банки в європейській фінансовій системі, відключити Російську Федерацію і Білорусь від системи SWIFT.

Зрештою депутати вимагають, щоб Російська Федерація негайно припинила всю військову діяльність в Україні, беззастережно вивела всі військові і воєнізовані формування і військову техніку з усієї міжнародно визнаної території України і повністю поважала територіальну цілісність, суверенітет і незалежність України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

Раніше

Як писав УНН, президент України Володимир Зеленський сьогодні виступив з промовою в Європарламенті, який у вівторок має намір ухвалити резолюцію щодо вступу України до ЄС.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram