Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
25005

Функціональний імунітет: Венедіктова пояснила, чому немає провадження щодо путіна

Функціональний імунітет: Венедіктова пояснила, чому немає провадження щодо путіна

КИЇВ. 28 березня. УНН. Кримінальної справи щодо президента росії володимира путіна не варто очікувати, доки він перебуває на своїй посаді. Про це на брифінгу у понеділок повідомила генпрокурор Ірина Венедіктова, пише УНН.

Цитата

“Чи бачимо ми президента путіна на лаві підсудних в Міжнародного кримінального суду? Ми знаємо прекрасно, що на сьогоднішній день прокурор МКС – абсолютно незалежний. Як він буде будувати свою стратегію розслідування, як він це бачить, до кого він вийде – це виключно його компетенція”, - сказала Венедіктова.

Деталі

З її слів, завдання Офісу генпрокурора на сьогодні – зробити свою роботу в Україні. Венедіктова також пообіцяла, що ОГП допоможе МКС з фіксацією злочинів, можливістю допитів тощо.

“Як я це бачу? Україна – це держава, яка поважає верховенство права”, - зауважила генпрокурор.

Вона нагадала, що Україна працює під конвенціями, під міжнародним правом, яке імплементоване в національне законодавство, і в ньому є особи, які знаходяться під функціональним імунітетом.

Цитата

“Я неодноразово заявляла, що найбільший воєнний злочинець 21 століття – це володимир путін. Але, чи відкрили ми стосовно нього кримінальне провадження? В нього – функціональний імунітет, і виконуючи норми міжнародного права і національного права, в яке воно імплементоване, ми не можемо відкрити конкретно це провадження – поки він є президентом російської федерації. Тому цей ланцюжок того, куди ми будемо рухатись і кого побачимо на лаві підсудних МКС – ми побачимо”, - додала генпрокурор.

Нагадаємо

На сьогодні в Офісі генпрокурора України розслідують 3085 проваджень щодо скоєння воєнних злочинів.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram