Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Економіка
64320

Банкам дозволили продавати населенню іноземну валюту в готівці

Банкам дозволили продавати населенню іноземну валюту в готівці

КИЇВ. 14 квітня. УНН. З 14 квітня Національний банк України дозволив банкам продавати готівкову іноземну валюту населенню. Відновлення продажу готівки, як очікується, сприятиме зменшенню нелегальних обмінів валюти. Про це повідомляє УНН з посиланням на НБУ.

Деталі 

Для запобігання тиску на валютний ринок НБУ передбачив, що установа може продавати готівку клієнтам у межах різниці між загальним обсягом купівлі нею готівкової іноземної валюти та обсягом її продажу. Така різниця розраховуватиметься, починаючи з 13 квітня 2022 року.

Крім того, Нацбанк визначив особливості встановлення курсів готівкових валют для операцій уповноважених установ із клієнтами, зокрема:

· курс продажу готівкової валюти уповноваженими установами може відхилятися не більше ніж на 10% від офіційного курсу НБУ на день здійснення операції;

· курс купівлі готівкової валюти уповноваженими установами не має бути нижчим за офіційний курс НБУ на день здійснення операції.

Водночас продаж банками безготівкової валюти клієнтам-фізичним особам і надалі заборонений, крім деяких винятків.

Для недопущення неконтрольованого виведення капіталу за кордон НБУ заборонив банкам достроково погашати кредити, отримані ними від нерезидентів.

Нагадаємо 

НБУ вирішив на тлі війни поки не міняти облікову ставку в 10%.

Джерело: УНН
Теги: НБУ, валюта
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram