Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
26055

Відбудова України коштуватиме щонайменше 600 мільярдів доларів - Шмигаль

Відбудова України коштуватиме щонайменше 600 мільярдів доларів - Шмигаль

КИЇВ. 22 квітня. УНН. На післявоєнну відбудову України в довгостроковій перспективі знадобиться щонайменше 600 мільярдів доларів. Про це повідомляє УНН з посиланням на заяву прем'єр-міністра Дениса Шмигаля.

Цитата 

"Разом із Президентом Володимиром Зеленським виступили на Spring Meetings 2022, які проводять Світовий банк та МВФ. Розповіли партнерам про плани росії знищити Україну та українську економіку. Заблоковані порти, удари по заводах, спроби зірвати посівну, зруйновані міста. Все це частина цього плану. Збитки для української економіки вже становлять більше 500 млрд дол. ВВП цьогоріч може впасти від 30% до 50%", - зазначив він.

Деталі

Шмигаль наголосив, що Україні потрібна фінансова підтримка партнерів, аби вистояти. Розмір такої короткострокової допомоги український уряд оцінює в 4-5 млрд дол щомісяця протягом наступних пів року.

"Одним із механізмів такої підтримки можуть стати спеціальні права запозичення, які емітуються МВФ. Закликаємо, аби наші міжнародні партнери надали 10% своїх СПЗ Україні, що дозволить отримати мільярди доларів для покриття бюджетного дефіциту. Так ми зможемо й надалі виконувати свої соціальні зобов'язання, підтримувати бізнес, відновлювати критичну інфраструктуру", - зазначив він.

Шмигаль додав, що в довгостроковій перспективі відбудова та відновлення України буде коштувати щонайменше 600 млрд дол. За дорученням Президента України, уряд разом зі світовими експертами вже розробляє такий план відновлення.

Також він закликав світ підтримати Україну, підтримати свободу та демократію.

Нагадаємо 

Прем’єр-міністр Данії Метте Фредеріксен заявила, що країна допоможе Українській державі відбудувати Миколаїв після перемоги у війні з росією.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram