Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Неділя, 07 серпня 2022 19:30
Новини: Політика
32595

Зеленський зідзвонився з Дудою: деталі розмови

Зеленський зідзвонився з Дудою: деталі розмови

КИЇВ. 3 травня. УНН. Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Президентом Республіки Польща Анджеєм Дудою. Детальніше про розмову інформує пресслужба Глави Держави, пише УНН.

Деталі

Повідомляється, що глава Української держави привітав лідера Польщі та весь братній польський народ із 231-ю річницею Конституції, яка відзначається сьогодні.

"Демократичні цінності й традиції, прагнення до справедливості об'єднують наші держави й народи. Сьогодні ми відчуваємо сильну лідерську підтримку Польщі в самовідданій боротьбі українського народу на захист європейських цінностей. Цінуємо це!" – наголосив Президент України.

Він поінформував президента Польщі про перебіг опору агресору на фронті та про трагічну ситуацію в Маріуполі.

Співрозмовники обговорили подальшу оборонну допомогу Україні. Глава Української держави особливо відзначив вагомий внесок Польщі в цьому напрямі.

Окрему увагу лідери приділили подальшому санкційному тиску на Росію, що має посилюватися й розширюватися.

Зеленський поінформував польського колегу про початок роботи з повоєнної відбудови України. У цьому зв’язку він подякував Польщі за ініціативу провести спільно з урядом Швеції та керівництвом Єврокомісії Міжнародну донорську конференцію високого рівня для України, у якій візьме особисту участь Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Глава Української держави також відзначив ключову роль Польщі в підтримці руху України до членства в ЄС і висловив переконання в оперативному ухваленні Брюсселем усіх необхідних рішень.

Під час розмови лідери торкнулися питання всебічної допомоги, що надає Польща мільйонам українців, які знайшли тимчасовий прихисток від агресії на території сусідньої країни. Зеленський окремо подякував за підтримку особисто Анджею Дуді та його дружині Агаті.

Глава держави також запросив Президента Польщі виступити у Верховній Раді України.

Нагадаємо

Як повідомили минулого тижня ЗМІ, Польща передала Україні пострадянські танки T-72 - понад 200 одиниць, що дозволить оснастити дві танкові бригади.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram