Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Четвер, 18 серпня 2022 10:27
47850

МОЗ спростило отримання лікарняного вагітним, які виїхали за кордон

МОЗ спростило отримання лікарняного вагітним, які виїхали за кордон

КИЇВ. 4 травня. УНН. Міністерство здоров’я України cпростило процедуру отримання медичних висновків для українських жінок при надії, які були змушені поїхати за кордон через широкомасштабне вторгнення рф. Про це повідомляє УНН, посилаючись на пресслужбу МОЗ.

Цитата

"Найперше ці зміни стосуються жінок, які зараз чекають на народження дитини. Починаючи з 30-го тижня вагітності, жінки мають право на формування листка непрацездатності і, як наслідок, отримання відповідних соціальних виплат. Однак через розпочату росією війну ця можливість стала для декого недоступною", - йдеться у повідомленні.

Що треба робити, щоб отримати лікарняний:

  • вагітна має зв’язатися з лікарем, який вів або веде її вагітність, і заявити про бажання сформувати медичний висновок про тимчасову непрацездатність (МВТН);
  • якщо контакт з лікарем був втрачений, можна звернутися до іншого. Однак у такому випадку потрібно надати лікарю документ, який підтверджує вагітність та її термін. Це може бути довідка або виписка з останнього огляду вагітної в лікаря в країні її перебування.
  • лікар перевірить попередні медичні записи про вагітність в електронній системі охорони здоров’я та створить МВТН, що стане підставою для автоматичного створення електронного лікарняного.

МОЗ рекомендує вагітним тримати зв’язок зі своїм лікуючим лікарем. На період дії воєнного стану медичну консультацію можна отримати за допомогою технічних засобів комунікації.

Доповнення 

Російські окупанти з початку повномасштабного вторгнення рф в Україні повністю знищили 21 лікарню, загалом пошкодили 307 закладів охорони здоров'я.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram