Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Економіка
29115

Німеччина готує антикризовий план на випадок різкої зупинки постачання російського газу - Reuters

Німеччина готує антикризовий план на випадок різкої зупинки постачання російського газу - Reuters

КИЇВ. 10 травня. УНН. Німецькі офіційні особи готуються до будь-якої раптової зупинки постачання російського газу за допомогою пакету надзвичайних заходів, який може включати взяття під контроль критично важливих компаній, з посиланням на трьох людей, знайомих з цим питанням, повідомляє Reuters, пише УНН.

Деталі

Підготовка, що проводиться Міністерством економіки країни, свідчить про високий рівень занепокоєння щодо поставок газу, який живить найбільшу економіку Європи та є критичним для виробництва сталі, пластмас та автомобілів, пише видання.

За словами офіційних осіб, наразі проробляються деталі того, як Берлін втілюватиме план у життя.

За словами трьох чиновників, уряд підтримає надання додаткових кредитів та гарантій для підтримки енергетичних компаній, допомагаючи їм впоратися зі зростаючими цінами, і може взяти під своє крило критично важливі компанії, такі як нафтопереробні заводи.

Минулого місяця Берлін схвалив поправку до законодавства, що дозволяє йому взяти під контроль енергетичні компанії.

Зараз обговорюється, як він міг би використовувати цей захід на практиці, наприклад, узявши під свій контроль нафтопереробний завод PCK, що належить російській "Роснєфті", у Шведті неподалік Польщі, повідомили двоє джерел. На його частку припадає більшість російського імпорту нафти, що залишився, до Німеччини, і він може постраждати від нафтового ембарго ЄС.

Один із співрозмовників сказав, що розглядався варіант націоналізації енергетичних компаній, але його потрібно ретельно зважити та обґрунтувати міркуваннями безпеки енергопостачання, а не покаранням росії.

Німеччина також може придбати частки в інших компаніях, повідомили дві особи, знайомі з цим питанням. У 2018 році вона зробила аналогічний крок, коли державний банк розвитку KfW купив 20% оператора енергетичної мережі 50 Hertz, щоб відбити пропозицію державної енергосистеми Китаю.

Остаточний урядовий пакет надзвичайних заходів ще не розроблено. Один із людей попередив, що придбання міноритарних пакетів акцій компаній та втручання у питання про нафтопереробний завод у Шведті все ще обговорюються, але рішення ще не ухвалене.

Чиновники також вивчають, як KfW може послабити тиск на критично важливі компанії, підтримавши їх додатковими кредитами або екстреними кредитними лініями, які вони могли б використати, якщо ціни на енергоносії різко зростуть.

Німеччина також вивчає, як вона нормуватиме газ у надзвичайній ситуації. Її регулюючий орган розглядає питання про те, чи слід віддати перевагу промисловості над домогосподарствами, що було б скасуванням нинішньої політики, згідно з якою підприємства будуть відключені насамперед.

Доповнення

Дискусії розгортаються на тлі війни в Україні та загострення протистояння між Москвою та Брюсселем, яке підтримало жорсткі санкції для ізоляції росії.

Минулого року на частку російського газу припадало 55% імпорту Німеччини, і Берлін опинився під тиском, вимагаючи розірвати ділові відносини, які, за словами критиків, допомагають фінансувати війну росії в Україні.

Німеччина заявила, що хоче відмовитися від постачання з росії, але очікує, що до середини 2024 року буде значною мірою залежати від Москви щодо постачання газу.

Залишається незрозумілим, чи станеться раптова зупинка постачання блакитного палива, і офіційні особи заявили, що Німеччина хотіла б запобігти ескалації, наприклад, підтримавши європейське газове ембарго, вже підтримавши санкції проти Москви щодо вугілля та нафти.

Але тепер вони побоюються, що росія може в односторонньому порядку перекрити постачання газу, і хочуть мати можливість справитися, якщо це станеться.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram