Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Субота, 02 липня 2022 20:18
Новини: Політика
27825

Захист свободи має ціну: Зеленський закликав Словаччину відмовитися від російських енергоресурсів

Захист свободи має ціну: Зеленський закликав Словаччину відмовитися від російських енергоресурсів

КИЇВ. 10 травня. УНН. Президент України Володимир Зеленський закликав Словаччину відмовитися від російських енергоресурсів. Це значно послабить джерело агресії та забезпечить більш захищене життя для всієї Європі. Про це глава держави заявив у своєму зверненні до народу Словаччини, передає УНН.

Цитата

“Україна пройшла шляхом помилок, на яких можуть навчитися наші друзі. Російські енергоресурси не є просто товаром. Від них варто відмовитися, передусім від нафти. Бо це насправді питання про свободу. Так, захист свободи має ціну”, – зазначив президент.

Деталі

Зеленський пояснив, що російські політики “гралися” та пропонували різні нібито вигідні варіанти – абсолютно неринкові, дешеві й зручні, передусім для москви. Це робилося для того, щоб отримати в Україні політичне рішення про більший обсяг постачання та про легшу схему розрахунку за російський газ.

Ще не так давно Україна була одним із найбільших напрямків збуту для Газпрому, та залежала не просто від російського газу, а й від російських політичних рішень. Будь-які спроби перейти хоча б на ринкові умови в постачанні завершувалися газовими війнами, а зрештою – й кабальною газовою угодою, яка становила пряму загрозу для нашого суверенітету, пояснив президент.

“Ось що було в нашій історії. І ось чого я раджу уникати всім нашим друзям, які можуть хоча б на відсоток опинитися в такій самій політичній залежності від росії. Ми першими побачили, як росія порушує угоди, коли вони просто перестають їй подобатися. Побачили, як росія перетворює комерційні зв'язки на ланцюг, щоб тримати державу поруч із собою”, – сказав Зеленський.

Доповнення

Французький міністр у європейських справах Клеман Бон заявив, що члени Європейського Союзу можуть цього тижня дійти згоди щодо пропозиції Єврокомісії заборонити весь імпорт нафти з росії.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram