Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
89535

«Можем повторить»?: Вітренко пригрозив Газпрому новим арбітражем у разі порушення контракту

«Можем повторить»?: Вітренко пригрозив Газпрому новим арбітражем у разі порушення контракту

КИЇВ. 10 травня. УНН. Україна звернеться до арбітражу у разі несплати за контрактом про транзит природного газу. Про це написав керівник НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко у своєму Facebook, пише УНН.

Цитата

«Пригадується мені, що у 2019 році ми з Міллером підписали транзитний контракт з положенням «качай або плати». Тому чи подавати газу для транзиту - це право Газпрому вирішувати. А от платити, навіть якщо не подаєш газ - це обов’язок за контрактом. Якщо не буде оплати, виглядає так, що має бути новий арбітраж. «Можем повторить»?», - написав Вітренко.

Раніше

Оператор ГТС України у вівторок повідомив про настання форс-мажорних обставин, які унеможливлюють подальше транспортування газу через газовимірювальну станцію (ГВС) "Сохранівка" та прикордонну компресорну станцію "Новопсков", що знаходяться на окупованій території.

Більш того, за інформацією пресслужби, втручання окупаційних сил у технологічні процеси, зміни режимів роботи об’єктів ГТС, включно з несанкціонованими відборами газу з транзитного потоку, поставили під загрозу стабільність та безпеку роботи всієї української газотранспортної системи.

Додамо

Із офіційною заявою сьогодні виступив НАК «Нафтогаз України».

Як зазначається в заяві, Україна більше не несе відповідальності за транспортування газу через окуповані Росією території.

«Національна акціонерна компанія “Нафтогаз України” надіслала офіційний лист ПАТ «Газпром», в якому повідомила про настання форс-мажорних обставин, які унеможливлюють подальше транспортування газу через ГВС «Сохранівка» та прикордонну компресорну станцію (КС) «Новопсков», що знаходяться на окупованій території. Наразі це близько 1/3 загального обсягу транзиту», - зазначили в компанії.

При цьому Газпрому було запропоновано перенести відповідні обсяги транзиту на фізичну точку з’єднання «Суджа», яка знаходиться на контрольованій Україною території. Перекидка транзитного потоку не вимагає від російської сторони жодних доплат, технічних перепон для такого кроку також немає.

І таким чином Росія могла зберегти транзит і виконати свої зобов’язання перед європейськими партнерами.

Наразі Україна може гарантувати безпеку транспортування газу тільки на підконтрольній території, тому запропонувала перемістити необхідні обсяги транзиту на іншу точку з’єднання.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram