Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
51390

Макогон на пальцях пояснив, чому росія лукавить про транзит газу

Макогон на пальцях пояснив, чому росія лукавить про транзит газу

КИЇВ. 11 травня. УНН. Вхід Суджа – це три газогони сумарною потужністю 244 млн м3 на добу, що в півтора рази перевищує потужність «Північного Потоку – 1». Про це повідомив гендиректор Оператора газотранспортної системи України Сергій Макогон у своєму Facebook, відповідаючи на закиди російського «Газпрому», пише УНН.

Контекст

Так, Макогон процитував офіційну заяву представника «Газпрому» Сергія Купріянова, який заявив, що Україна залишила для транзиту газу до Європи лише один вхід, що суттєво знижує надійність її газопостачання.

Цитата

«Нагадаю:

1. «Північний Потік – 1» теж «один вход»? Він надійний?

2. Вхід Суджа - це 3(!) газогони (УПУ, ЄККР, Прогрес) сумарною потужністю 244 млн м3 на добу, що в півтора рази перевищує потужність «Північного Потоку – 1» близько 160 млн м3 в добу», - написав Макогон.

Деталі

Як зазначив очільник ОГТС, за всю історію транзиту вхід ніколи не зупинявся з вини України, навіть за умови підступного нападу рф на Україну.

Цитата

«Але красти газ ми не дозволимо. Ми знову будемо пропонувати для транзиту Сохранівку після визволення Луганської області. І це буде скоро», - додав він.

Додамо

Україна попередила про намір припинити транзит газу маршрутом через "Сохранівку" через військові дії.

В ОГТСУ заявили, що "через втручання окупаційних сил у технологічні процеси" експлуатувати компресорну станцію в Новопскові в Луганській області вже неможливо, тому, починаючи з 11 травня, газовий потік за маршрутом "Сохранівки" припиняється і перенаправляється через станцію в Суджі.

Водночас російський концерн "Газпром" заявляє, що подібне перемикання "технологічно неможливе". У "Нафтогазі" це спростовують.

Згідно з даними ОГТСУ, через "Сохранівку" до Європи надходить транзитом майже третина всього обсягу газу, що постачається з рф.

Тим часом обсяги російського газу, що постачається транзитом до Європи через територію України через ключовий пункт "Сохранівка", скоротилися до нуля, що, за повідомленнями, випливає з даних українського оператора ОГТСУ на середу, 11 травня.

"Газпром" заявив про скорочення обсягів подачі газу для прокачування українською газотранспортною системою. У середу, 11 травня, речник "Газпрому" Сергій Купріянов підтвердив, що цього дня "Газпром" здійснює подачу російського газу для транзиту через територію України до Європи у меншому обсязі - а саме 72 мільйони кубометрів, повідомляє DW.

Аналогічні дані навів і ОГТСУ, прийнявши від "Газпрому" на середу заявку транспортувати своєю територією 72 мільйони кубометрів газу тільки через газовимірювальну станцію "Суджа". Ще на вівторок заявка "Газпрому" на транзит через українську ГТС становила 95,8 мільйона кубометрів, зазначає Reuters. Тоді російський газ прокачувався також і через газовимірювальну станцію "Сохранівка".

За повідомленнями, часткова зупинка транзиту російського газу через українську ГТС призвела до різкого стрибка цін на газ у Європі. Так, базові європейські ціни на газ піднялися на 6,8% на відкритті ринку, тоді як у Великій Британії - на 9%.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram