Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Економіка
25365

Україна допомагає Молдові знизити залежність від російської електроенергії з Придністров’я - Укренерго

Україна допомагає Молдові знизити залежність від російської електроенергії з Придністров’я - Укренерго

КИЇВ. 12 травня. УНН. Україна своїм експортом електроенергії допомагає Молдові знизити залежність від російських потужностей з невизнаного Придністров’я. Також відкрито можливість експорту до ЄС завдяки приєднанню до європейської ENTSO-E, що забезпечує країні експортну виручку. Про це заявив під час брифінгу голова правління "Укренерго" Володимир Кудрицький, пише УНН.

Цитата

«Маємо певні практичні наслідки технічної синхронізації мереж з енергомережами Європейського Союзу. Ми вже відкрили можливість експорту по деяких напрямках – в Польщу зараз можливий експорт близько 300 мегават. Також експортуємо в Молдову. Ми не лише отримуємо експортну виручку, але й позбавляємо часткової залежності Молдову від електроенергії з російської електростанції в Придністров’ї», - сказав він.

Деталі

Кудрицький пояснив, що українська компанія, яка здійснює експорт у Молдову, показала, що європейська прозора ринкова система експорту цілком дієва і дозволяє заробляти Україні кошти.

Також він зазначив, що українська енергосистема має потужну підтримку ЄС. Українські споживачі мають гарантоване енергоживлення, баланс енергосистеми забезпечується в повному обсязі. 

Доповнення

16 березня Україна приєдналася до Єдиної енергосистеми Європи (ENTSO-E), ставши членом "енергетичного Євросоюзу".

ENTSO-E — європейська мережа операторів системи передачі електроенергії, що об’єднує 43 оператори у 36 країнах європейського континенту.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram