Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Економіка
22395

FT: відмова від російського газу та нафти коштуватиме ЄС майже 200 млрд євро

FT: відмова від російського газу та нафти коштуватиме ЄС майже 200 млрд євро

КИЇВ. 12 травня. УНН. ЄС повинен буде витратити близько 200 мільярдів євро у наступні п'ять років, щоб забезпечити енергетичну незалежність від росії, згідно з проектами планів, які встановлюють агресивні цілі у таких галузях, як чиста енергія та зниження споживання, повідомляє Financial Times, пише УНН.

Деталі

Проект пропозицій Єврокомісії, з яким ознайомилася Financial Times, свідчить, що Брюсселю будуть потрібні додаткові інвестиції обсягом 195 млрд євро (205 млрд дол.) в період до 2027 року, крім планів збільшення витрат на скорочення викидів вуглецю.

ЄС також доведеться скоротити споживання енергії більше, ніж передбачалося раніше, щоб досягти амбітних цілей щодо нульових викидів вуглецю до 2050 року.

Пропозиції стосуються "швидкого зниження нашої залежності від російського викопного палива за рахунок прискорення чистого переходу та об'єднання зусиль для створення стійкішої енергетичної системи та справжнього енергетичного союзу", — йдеться у проекті Єврокомісії.

У ньому міститься заклик до скорочення споживання енергії на 13% до 2030 року порівняно зі скороченням на 9% у попередній директиві щодо енергоефективності.

Брюссель також прагне прискорити впровадження відновлюваних джерел енергії, щоб до 2030 року відновлювані джерела енергії покривали 45% від попиту на енергію порівняно з нинішнім цільовим показником у 40%. Для цього потрібно більш ніж подвоїти поточну потужність 511 гігават, щоб досягти 1236 ГВтч.

Пропозиції будуть опубліковані наступного тижня.

Доповнення

Лідери ЄС поспішають позбавитися своєї залежності від російської нафти та газу після вторгнення президента рф володимира путіна в Україну. Єврокомісія вже заявила, що, на її думку, ЄС може скоротити імпорт російського газу на дві третини цього року і закликала країни-члени поповнити свої газові сховища перед наступною зимою.

Єврокомісія також вимагає схвалення державами-членами шостого пакету санкцій, що включає поетапне ембарго на російську нафту цього року. Ці заходи затримує опозиція з боку Угорщини, яка значною мірою залежить від російської нафти.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram