Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
21855

До кінця травня Україна отримає 360 тисяч тонн палива за новими логістичними маршрутами – Мінекономіки

До кінця травня Україна отримає 360 тисяч тонн палива за новими логістичними маршрутами – Мінекономіки

КИЇВ. 13 травня. УНН. До кінця місяця Україна отримає від партнерів 360 тисяч тонн палива. Про це під час засідання Уряду повідомила міністр економіки України Юлія Свириденко, передає кореспондент УНН.

Цитата

“До кінця місяця ми отримаємо 350-360 тисяч тонн палива з абсолютно нових логістичних маршрутів. Тобто, у травні ми збільшили щодобово обсяг імпорту з 4 тисяч тонн до 11-12 тисяч тонн”, – зазначила міністр.

Деталі

Очільниця відомства пояснила, що з метою подолання дефіциту палива, протягом березня-квітня Міністерство провело перемовини з головними постачальниками палива в ЄС.

Зокрема, була забезпечена можливість приймати паливо в портах Дунаю. Внесені зміни на механізми цінового регулювання, і було забезпечено позачергове оформлення палива на кордонах з боку митниці для прикордонної служби.

Також активно здійснюється розвиток інфраструктурної мережі, та пунктів перевантаження з вузької колії на широку.

Свириденко наголошує, що завдяки цим заходам було збільшення завезення залізничним транспортом в 5 разів.

“Якщо в березні ми завозили 35 тисяч тонн залізницею, в травні ми очікуємо, що це буде 180 тисяч тонн. Автомобільним транспортом ми збільшили завезення в 15 разів. Якщо в березні ми завозили 5 тисяч тонн, то у травні ми плануємо не менше 85 тисяч. І звичайно, збільшилося завезення річковим транспортом у 5 разів”, – пояснила міністр.

Окрім цього, Україна домовилася про реверс трубопроводом з Угорщини. 12 травня була досягнута домовленість про те, що Україна отримуватиме, як держава, 35 тисяч тонн на місяць. Також є можливість збільшення цього обсягу до 50 тисяч тонн на місяць.

Доповнення

Уряд зробив крок для завезення пального з Азербайджану, країн Перської затоки та Близького Сходу.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram