Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Економіка
29625

Німеччина припинить імпорт російської нафти до кінця року незалежно від рішення ЄС - Bloomberg

Німеччина припинить імпорт російської нафти до кінця року незалежно від рішення ЄС - Bloomberg

КИЇВ. 16 травня. УНН. Німеччина планує припинити імпорт російської нафти до кінця року, навіть якщо Європейський Союз не зможе домовитися про заборону на всій території ЄС у межах наступного пакету санкцій, з посиланням на урядовців повідомляє Bloomberg, пише УНН.

Деталі

У канцелярії в Берліні працюють над укладанням угод з альтернативними постачальниками, і уряд впевнений, що зможе вирішити проблеми з логістикою, що залишилися, протягом наступних шести-семи місяців, за словами офіційних осіб, які говорили на умовах анонімності.

За словами офіційних осіб, уряд канцлера Німеччини Олафа Шольца має намір просувати свій національний план у межах санкцій Європи проти росії за вторгнення в Україну. Уряд не повідомив, які країни замістять дефіцит.

За даними міністерства економіки в Берліні, частка росії у споживанні нафти в Німеччині вже знизилася до 12% з приблизно 35% до війни в Україні.

Інші проблеми включають отримання достатньої кількості альтернативної нафти для ключового східнонімецького нафтопереробного заводу, який значною мірою залежить від російської нафти через трубопровід "Дружба" і управляється підтримуваним Кремлем ПАТ "Роснефть".

Нафтопереробний завод у Шведті, який забезпечує постачання палива для міжнародного аеропорту Берліна, більшості заправних станцій у столиці та прилеглій землі Бранденбург, має забезпечити альтернативні поставки через німецький балтійський порт Росток.

Влада Німеччини встановила, що старий трубопровід, що з’єднує Росток і Шведт, можна використовувати, але його відносно невеликий розмір означає, що наразі він може покривати лише близько 60% повної потужності НПЗ, сказали чиновники.

Влада працює над підвищенням тиску насоса в трубопроводі та модернізацією інфраструктури, щоб до Шведта могло надходити більше нафти.

Також розглядається питання покриття попиту на паливо в аеропорту Берліна з іншого нафтопереробного заводу, можливо, в Баварії.

Оскільки "Роснефть" не має стимулу змінювати постачальників для Шведта, Німеччина готує закон, який вилучить контроль над нафтопереробним заводом у російської компанії вже з 1 червня, відзначає при цьому виданн.

Доповнення

На тлі того, як в понеділок міністри закордонних справ Європейського Союзу зустрічаються в Брюсселі для обговорення наступного раунду санкцій, деякі дипломати ЄС запропонували відкласти поетапне введення заборони на нафту після того, як Угорщина виступила проти, заявивши, що цей крок завдасть значних збитків її економіці.

Пропозиція ЄС спрямована на заборону російської нафти протягом наступних шести місяців і рафінованого палива до початку січня. Угорщині та Словаччині запропонували виконати вимоги до кінця 2024 року, а Чехії – до червня 2024 року. Усі троє значною мірою залежать від російської нафти.

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан припустив, що будь-яка заборона на нафту має бути обговорена лідерами ЄС на саміті. Наступний запланований на кінець травня.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram