Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
31830

Через більш ніж шість років: в Україні остаточно заборонено Комуністичну партію

Через більш ніж шість років: в Україні остаточно заборонено Комуністичну партію

КИЇВ. 16 травня. УНН. Через більш ніж шість років після ухвалення т.зв. "закону про декомунізацію" в Україні остаточно заборонено Комуністичну партію. Про це повідомила постійна представниця Верховної Ради в Конституційному суду Ольга Совгиря, передає УНН.

Цитата

"Нещодавно Шостий апеляційний адміністративний суд завершив розгляд апеляційної скарги у цій справі і відмовив у її задоволенні, в результаті чого рішення суду про заборону Комуністичної партії України вступило у законну силу", - повідомила Совгиря в Telegram.

Деталі

"Закон про декомунізацію" (від 09.04.2015 № 317-VIII) був ухвалений Верховною Радою ще в 2015 році, проте ним передбачалось засудження комуністичного режиму і заборона пропаганди його символіки, але питання про заборону Комуністичної партії України мав вирішити суд, зазначила Совгиря.

Представниця ВР нагадала, що Окружний адміністративний суд Києва постановою від 16 грудня 2015 року у справі №826/15408/15 припинив діяльність КПУ, але це рішення було оскаржено в апеляційному порядку і не вступило в законну силу. Весь цей час Комуністична партія України продовжувала існувати і навіть отримувала членські внески, хоча і була усунута від виборчого процесу.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram