Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
45075

Електроенергія з України допоможе ЄС замістити 17% експорту російського газу – Міненерго

Електроенергія з України допоможе ЄС замістити 17% експорту російського газу – Міненерго

КИЇВ. 16 травня. УНН. Електроенергія з України може замістити близько 17% російського газу, що експортується до ЄС. Про це повідомив заступник міністра енергетики України Микола Колісник, передає УНН з посиланням на Міністерство енергетики України.

Цитата

«Україна надала свої пропозиції до стратегії REpowerEU, які передбачають практичні кроки щодо використання експортних потужностей української енергосистеми. На цьому наголосив заступник міністра енергетики України Микола Колісник під час виступу на 25-й конференції Gazterm-2022, що відбувається 16-17 травня у Польщі», - йдеться в повідомленні.

Деталі

Зазначається, що енергетика стала однією з ліній фронту війни росії не тільки проти України.

«Російські нафта, газ і ядерне паливо – це зброя, яку кремль використовує проти всього вільного світу. Відмова європейського бізнесу від російської енергії – це вже прагматичне комерційне рішення, адже росія давно перестала бути надійним і передбачуваним партнером. Водночас для Європи незалежність від російських енергоресурсів – це в першу чергу питання безпеки», - наголосив Колісник.

Заступник міністра зазначив, що зараз необхідні рішучі дії з боку урядів європейських держав щодо повної відмови від російських енергоносіїв.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У березні Україна приєдналася до єдиної енергосистеми Європи (ENTSO-E)

«Нова REpowerEU-стратегія повинна надавати чіткі рішення у трьох аспектах: як замінити російську енергію, як припинити російський контроль над енергетичними активами в Європі та як гарантувати, що така ситуація більше не повториться», - наголосив Колісник.

Водночас Україна залишається надійним партнером Європи в сфері енергетики і готова зробити суттєвий внесок у надійність постачання природного газу у європейські країни, зокрема, завдяки потужним підземним сховищам обсягом 31 млрд куб. м. Україна готова запропонувати близько половини від цих потужностей європейським компаніям для сезонних або стратегічних запасів газу.

Повідомляється, що Україна також може допомогти європейським країнам позбавитись залежності від російських енергоносіїв завдяки експорту електроенергії.

«За нашими оцінками, електроенергія з України може замістити близько 17% російського газу, що експортується до ЄС», - зазначив Колісник.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram