Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
60045

Якщо росії вдасться зламати державність сусіднього народу, цим займатимуться й інші держави – Зеленський

Якщо росії вдасться зламати державність сусіднього народу, цим займатимуться й інші держави – Зеленський

КИЇВ. 16 травня. УНН. росія намагається створити прецедент, якщо їй вдасться зламати державність сусіднього народу, цим також займатимуться й інші держави. Про це заявив Президента України Володимира Зеленського під час звернення до американських студентів під час онлайн-спілкування з університетською спільнотою США, передає кореспондент УНН.

Цитата

«Після повномасштабного вторгнення росії я чув дуже багато порад, усі вони зводилися до того, що потрібно змиритися з тим, що Україна стала жертвою. Жертвою окупації росії, що шансів для опору нібито майже немає, що російська армія нібито знесе увесь наш опір дуже швидко, 3-5 днів, і що мені нібито краще просто поїхати з України, бо ніхто не зможе зупинити росії, мені пропонували допомогу транспортом, замість допомогою зброєю, але це було просто не про нас. Це були хибні пропозиції, які не враховували те, хто ми є, хто я є», - розповів Зеленський.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський планує розширити географію своїх виступів на парламенти країн Африки та Азії

Деталі

Президент зазначив, що Україна більше ніколи не буде жертвою.

«Не буде просто спостерігачем за життям, в тому числі своїм життям. Ми можемо, хочемо й будемо суб'єктами в житті, такий вибір ми зробили, такий мій вибір й вибір абсолютної більшості громадян України. Ось звідки ця сила, наша сила потужне прагнення до свободи, яку ми виборюємо для себе», - сказав Зеленський.

Він висловив вдячність тим хто зробив такий вибір разом з Україною, хто також вирішив бути суб'єктом, суб'єктом життя і боротьби за принципи.

«Вони у нас однакові, боротьби за свободу. У вашій країні діє прецедентне право, якщо колись, навіть дуже давно було винесене рішення на належному рівні, належним судом, то аналогічні справи вирішуються згідно з цим прецедентом, це завжди враховується, так само насправді й в міжнародній політиці. Що зараз робить росія? Намагається створити прецедент. Якщо їй вдасться зламати державність сусіднього народу, цим також займатимуться й інші держави. Що зараз робить Україна разом із партнерами?», - зазначив Зеленський.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський заявляв, що окупанти, які виживуть, заберуть це зло із собою назад в росію

Президент повідомив, що Україна намагається створити інший прецедент.

«Щоб усі агресори у світі раз і назавжди побачили, що війна створить найбільші проблеми саме для них – для агресорів. Щоб вони знали, що ненависть, яку вони поширюють проти звичайних людей, як ми з вами, проти інших народів, ударить передусім по них самих, коли вільний світ відмовиться мати справу з тим, хто поширює таку ненависть. Це дуже прозорий процес боротьби. І кожен обирає собі в ньому роль. Є держави, які намагаються залишитись осторонь. Бути нібито нейтральними. Не допомагати воювати за наші спільні цінності. Це, так само як і в житті, коли потрібна допомога, а є лише натовп тих, хто спостерігає замість того, щоб допомогти», - розповів Зеленський.

Він наголосив, що є держави, які вкладаються по максимуму, щоб все ж таки захистити свободу. Щоб все ж таки зупинити агресію. Щоб все ж таки гарантувати силу міжнародного права.

«Саме цю роль обрали Сполучені Штати Америки, і я дуже вдячний вашому народові, вашим лідерам за цей вибір. Зрештою, це також відповідь на те, ким ви хочете бути в житті. Тими, хто не хоче бути просто жертвою чи байдужим спостерігачем. Але тими, хто може захистити й захищає демократію, бо саме завдяки цьому захищає й себе. Свою свободу, свій спосіб життя, своїх людей. Свій погляд на світ, у якому не має бути місця ані індивідуальному насильству, ані жорстоким війнам», - сказав Президент.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У США запропонували використати збройні сили США для захисту України

Звертаючись до американських студентів Зеленський закликав їх, щоб вони обрали шлях чіткого знання, хто вони є.

«Кожен і кожна з вас саме зараз, саме в тому віці й у тому становищі, у якому ви є, обирає для себе саме ось це – як ви реагуєте на виклики. Що ви робите, коли бачите несправедливість? І я дуже хочу, щоб ви обирали для себе цей шлях. Шлях чіткого знання, хто ви є. Шлях суб'єктності. Бо якщо це буде ваш вибір – це буде завжди вибір і вашої країни. Як це є вибір і нашої країни», - зазначив Зеленський.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram