Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Економіка
25125

Україна отримала від ЄС унікальний пакет торгових преференцій для вітчизняних експортерів - UBTA

Україна отримала від ЄС унікальний пакет торгових преференцій для вітчизняних експортерів - UBTA

КИЇВ. 17 травня. УНН. На тлі війни Україна отримала безпрецедентний рівень підтримки від іноземних партнерів. Цим має скористатися український уряд в частині захисту прав вітчизняних експортерів. Про це заявив голова правління Української асоціації бізнесу і торгівлі UBTA Дмитро Лось у ході круглого столу "Війна: торгові шляхи", присвяченого темі відкриття ЄС та Великою Британією своїх ринків для українських експортерів, передає УНН.

Деталі

Нові можливості для України відкрила низка країн, підкреслив Лось. Починаючи з Великої Британії, продовжуючи ЄС, Канадою США, додав він.

Цитата

"Ми експортоорієнтована країна, і всі розуміють важливість додаткових надходжень в бюджет нашої країни. Зрештою, якщо зупиниться економіка – ми не знатимемо що робити з нашим населенням. Питання адаптації ВПО і створення нових робочих місць сьогодні важливе як ніколи", - зауважив він.

Також Лось назвав головні напрямки співпраці України та її іноземних партнерів в частині підтримки вітчизняного експорту. Мова, серед іншого, про покращення системи логістичного зв’язку.

"Зараз буде надзвичайно багато роботи. І мені приємно бачити, як Міністерство економіки, Міністерство сільського господарства, МЗС, Мінтранспорту вже працюють разом над вирішенням поточних проблем", - резюмував він.

Додамо

Думку колеги продовжив керівник Брюссельського офісу Української асоціації бізнесу і торгівлі UBTA Назар Бобицький. Він зауважив, що сьогодні Україна отримала від ЄС унікальний пакет торгових преференцій для вітчизняних експортерів. Тарифні торговельні бар’єри для українських експортерів знято на 99,9%, додав Бобицький.

Так, Європейська Комісія підготувала законопроект щодо тимчасового скасування тарифно-квотних бар’єрів для українського експорту. Документом, серед іншого, пропонується знизити до нуля мито на майже 200 тарифних ліній.

Крім того, пропонується тимчасово скасувати систему тарифного захисту у вигляді вхідних цін для українських овочів та фруктів, інформує Бобицький.

"Поясню, що таке вхідні ціни у системі ЄС. Якщо, орієнтовно, 15 категорій овочів і фруктів ввозяться в ЄС за цінами, що є нижчими за встановлені вхідні ціни – на такий товар запроваджуються додаткові достатньо специфічні мита.

Таку систему вхідних цін пропонується скасувати тимчасово, на рік, для українських овочів і фруктів", - роз'яснив він.

Також, документом пропонується призупинити на рік дію тарифних квот для низки українських товарів, таких як томатна паста, мед, крохмаль, зернові, додав Бобицький.

Разом з тим фахівець не радить вітчизняним експортерам "потирати руки". Оскільки документ ЄК ще мають схвалити рада ЄС та Європейський парламент.

"Як правило, процедура розгляду і, можливо, внесення правок займає час. Тож ми закликаємо наших експортерів бути реалістами. Адже, ймовірно, законопроект набуде чинності не раніше вересня", - резюмував він.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram