Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Четвер, 18 серпня 2022 11:28
Новини: Політика
738645

Кремль міг погодитися на евакуацію захисників "Азовсталі", щоб оголосити Маріуполь повністю під контролем рф - ISW

Кремль міг погодитися на евакуацію захисників "Азовсталі", щоб оголосити Маріуполь повністю під контролем рф - ISW

КИЇВ. 18 травня. УНН. росія могла погодитися на евакуацію захисників “Азовсталі”, щоб прискорити можливість оголосити Маріуполь повністю під своїм контролем. Про це інформує УНН, посилаючись на останній звіт Інституту з вивчення війни (ISW).

Деталі

Аналітики ISW припускають, що Кремль міг погодитися на таку угоду, щоб забезпечити перемогу та відвернути увагу від невдалого переходу через річку Сіверський Донець і загального повільного темпу вторгнення.

Угода, зазначають аналітики, викликала деяке обурення та замішання в проросійських соціальних мережах замість святкування повної капітуляції Маріуполя, на яку, ймовірно, очікував Кремль. Припускають, що це, можливо, підірвало російські інформаційні операції.

Окрім того, в Інституті з вивчення війни вважають, що росія може відмовитися від обміну захисників Маріуполя, оскільки деякі депутати держдуми рф клопочуть про ухвалення законів, які заборонятимуть обмін полоненими для осіб, звинувачених у так званому “нацизмі”. Водночас спікер держдуми в'ячеслав володін заявив, що захисники Маріуполя мають бути звинувачені у воєнних злочинах і не можуть бути обмінені на російських військовополонених. Кремль може ігнорувати занепокоєння держдуми або використовувати їх для саботування переговорів з Україною, зазначає ISW.

Нагадаємо

За даними української розвідки, росія готує пропагандистський "прес-тур" до окупованих територій України для іноземних ЗМІ. Кремлівські пропагандисти планують показати зруйновані райони Маріуполя та звинуватити у знищенні міста Україну.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram