Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Економіка
25530

росія засекретила плани експорту нафти морем - Reuters

росія засекретила плани експорту нафти морем - Reuters

КИЇВ. 18 травня. УНН. Російська нафтопровідна компанія-монополіст "Транснефть" обмежила доступ до щомісячних планів відвантаження нафти з російських портів, щоб захистити нафтовий ринок країни на тлі ескалації напруженості у відносинах між москвою та Заходом, з посиланням на чотири джерела, знайомих із ситуацією, повідомило Reuters, пише УНН.

Деталі

Джерела додали, що російським експортерам нафти надаватимуть лише дати відвантаження їх власних вантажів замість стандартної практики узгодження документа, що включає повні плани відвантаження для всіх експортерів.

"Цей крок є останнім прикладом того, як російський уряд приховує важливі статистичні дані від ринку. У квітні Міненерго обмежило доступ до своєї статистики видобутку та експорту нафти та газу", - відзначає видання.

За словами джерел, графік відвантаження на 1-5 червня вже мав бути опублікований, але цього разу трейдерам сказали, що чекати нічого.

Раніше "Транснефть" не публікувала щомісячні плани відвантаження з російських портів на публічних майданчиках, але надавала їх широкому колу зацікавлених учасників ринку. Однак у червні навіть нафтові компанії не матимуть доступу до повного плану відвантаження, кажуть джерела.

За словами трейдерів, плани відвантаження важливі для учасників російського нафтового ринку, адже містять інформацію про відправників вантажу, страховиків і покупців нафти.

"Дуже складно працювати з такою великою кількістю даних у секреті. Ми відчуваємо себе сліпими", - сказало джерело в неросійській компанії, що займається торгівлею російською нафтою.

Раніше

Повідомлялося, що ЄС викреслив заборону на доставку російської нафти із шостого пакету санкцій.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram