Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
43185

Голова Єврокомісії офіційно оголосила про план відновлення України

Голова Єврокомісії офіційно оголосила про план відновлення України

Урсула фон дер Ляєн

КИЇВ. 18 травня. УНН. Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у середу офіційно оголосила про план відновлення України, окресливши, що у ньому мають поєднуватися інвестиції із реформами - у таких галузях, як боротьба з корупцією, адміністративна спроможність, верховенство закону та незалежність судової системи, пише УНН.

Цитата

"Україна перебуває на передовій та захищає європейські цінності. Ми продовжимо бути на їхньому боці протягом усієї цієї війни і коли вони будуть відновлювати свою країну", - вказала голова Єврокомісії.

"Нам потрібно подумати про прийдешнє - з ширшими зусиллями щодо відновлення. ЄС несе відповідальність і стратегічно зацікавлений у тому, щоб очолити ці зусилля щодо відновлення. Лідери ЄС запропонували нам подумати про це на зустрічі у Версалі. І це те, що ми зробили. Принципи відновлення мають поєднувати інвестиції із реформами", - зазначила фон дер Ляєн.

Деталі

З її слів, згодом вони підтримають Україну в її європейського шляху.

"Це має бути перспективний план, який повністю відображатиме потреби, визначені Україною. План стосуватиметься ключових реформ у таких галузях, як боротьба з корупцією, адміністративна спроможність, верховенство закону та незалежність судової системи. І він має бути міцно закріплений у переході до зелених та цифрових технологій та фундаментальних європейських цінностей", - зазначила голова Єврокомісії.

При цьому вона підкреслила, що, "звичайно, ЄС буде і не повинен бути єдиним, хто сприятиме цим зусиллям".

"Ось чому ми пропонуємо платформу відновлення в межах цього плану, спільно очолюваного Україною та Єврокомісією та об'єднуючої держави-члени ЄС, інших двосторонніх або міжнародних донорів, міжнародних фінансових інститутів та інших партнерів-однодумців", - зазначила фон дер Ляєн.

За її словами, метою цієї платформи буде "узгодження напрямку руху та забезпечення максимальної синергії всіх зусиль".

"Ці інвестиції допоможуть Україні стати сильнішими та стійкішими після руйнувань, завданих путінськими солдатами", - зауважила голова Єврокомісії.

При цьому жодних цифр щодо плану відновлення України у промові голови Єврокомісії не було, але західні ЗМІ писали, що йдеться про сотні мільярдів. Так, у Єврокомісії оцінюють, що Україні потрібно від 500 до 600 млрд євро на відновлення, і вказують, що ЄС покриє значну частину.

Доповнення

Єврокомісія запропонувала до 9 млрд євро нового макрофіну Україні. Попередня надана екстрена макрофінансова допомога ЄС Україні цього року становила 1,2 млрд євро.

Контекст

Україна зіткнулася з дефіцитом бюджету через вторгнення рф. За оцінками, Україні потрібно від 5 до 7 мільярдів доларів на місяць, щоб компенсувати цей дефіцит.

Єврокомісія, як очікувалося, 18 травня мала запропонувати фінансовий пакет у координації із союзниками та міжнародними організаціями, щоб допомогти покрити фінансовий дефіцит України обсягом 15 мільярдів доларів протягом наступних трьох місяців. Сама Єврокомісія, за повідомленнями, мала запропонувати Києву кредити на суму від 7 до 9 мільярдів євро для фінансування невідкладних потреб уряду. Гроші підуть на виплату зарплат, пенсій та лікарняних витрат.

Окрім того, міністри фінансів країн G7 мають намір цього тижня узгодити пакет допомоги Україні обсягом 15 млрд євро (15,80 млрд доларів). За повідомленнями, пакет охоплюватиме три місяці з короткостроковим фінансуванням переважно у вигляді грантів, які, на відміну від кредитів, не потрібно повертати. Сполучені Штати вже нібито запропонували внести половину допомоги у вигляді грантів на суму 7,5 млрд доларів.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram