Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
22455

Ексканцлер Німеччини Шредер втратить привілеї в Німеччині через дружбу із путіним

Ексканцлер Німеччини Шредер втратить привілеї в Німеччині через дружбу із путіним

КИЇВ. 18 травня. УНН. Правляча коаліція в бундестазі досягла домовленості щодо колишнього федерального канцлера Німеччини Герхарда Шредера, який зазнавав різкої критики через близькість до російського керівництва. Забезпечення колишніх глав федеральних урядів "у майбутньому більше не буде покладатися за статусом", а орієнтуватися на виконання зобов'язань, заявили в середу члени бюджетного комітету бундестагу Денніс Роде, Свен-Крістіан Кіндлер та Отто Фрікке. Про це УНН пише з посиланням на DW.

Деталі

Вони пояснили, що Шредер більше не виконує жодних зобов'язань як ексканцлера, тим самим немає підстав для надання йому співробітників і офісу. Тому бюро колишнього голови уряд у бундестазі буде закрито, але експолітик, як і раніше, отримуватиме пенсію та охорону. Дане становище має бути офіційно прийнято на засіданні бюджетного комітету, а зміни до федерального бюджету будуть внесені на сесії коригування, яка почнеться 19 травня.

Про досягнуту домовленість раніше повідомили газета Bild і видання Der Spiegel. Як зазначає Bild, цей захід обґрунтовується тим, що Шредер в даний час не використовує шість кабінетів у бундестазі, які йому належать, і не займає сім співробітників, наданих йому як колишньому главі федерального уряду, вказується далі. При цьому, за інформацією Bild, не планується позбавлення ексканцлера пенсії та охорони працівниками Федерального відомства кримінальної поліції. Der Spiegel з посиланням на проект документа, що є в його розпорядженні, зазначає, що співробітники Шредера після прийняття рішення будуть виконувати "інші завдання" за межами офісу ексканцлера. Як зазначає видання, домовленості досягнуто правлячої коаліції після довгих дискусій.

Шредера позбавлять значної частини надходжень із держбюджету.

Тим самим колишній політик, який вважається головним німецьким наближеним президента рф путіна, буде позбавлений значної частини забезпечення, що йому належить, з бюджетних коштів. Останнім часом витрати Шредера на персонал становили близько 400 тисяч євро на рік. За даними ділового видання Handelsblatt, у 2021 році в бюро Шредера працювало п'ять співробітників, керівник офісу отримував приблизно 10 400 євро на місяць. У 2017 році з бюджету на зарплату співробітникам Шредера було виплачено близько 561 тисячу євро.

У Німеччині Герхарда Шредера рішуче критикують за близькість до Кремля та діяльність у російських держконцернах. Критика різко посилилася після початку війни в Україні. Кілька тижнів тому кілька співробітників його офісу звільнилися на знак протесту проти його позиції щодо росії. Ексканцлерам та колишнім президентам ФРН довічно надають персональне бюро в Берліні з кількома співробітниками, а також службовий автомобіль та водія. Усі ці витрати фінансуються із держбюджету.

Додамо

78-річний ексканцлер є головою наглядової ради російської державної енергетичної компанії «Роснефть», а також брав участь у проектах газопроводу «Північний потік» та «Північний потік – 2». На початку лютого 2022 року Шредера висунули до ради директорів "Газпрому".

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram