Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
24165

США послаблять низку економічних санкцій проти Венесуели

США послаблять низку економічних санкцій проти Венесуели

КИЇВ. 18 травня. УНН. Уряд Сполучених Штатів вживає заходів для пом'якшення низки економічних санкцій щодо Венесуели, щоб стимулювати відновлення переговорів між опозицією, що підтримується США, і урядом президента Ніколаса Мадуро. Про це УНН пише з посиланням на АР.

Деталі

Зміни дозволять корпорації Chevron домовитися про ліцензію з державною нафтовою компанією PDVSA, але не бурити і не експортувати нафту венесуельського походження, повідомили Associated Press два високопоставлені урядовці США.

Крім того, Карлос Ерік Мальпіка-Флорес - колишній високопосадовець PDVSA і племінник першої леді Венесуели - буде виключено зі списку осіб, які підпадають під санкції, заявили вони. Сілія Флорес, є одним із найвпливовіших членів уряду Венесуели і постійно присутня поряд зі своїм чоловіком. Два інших її племінники ув'язнені в США за звинуваченням у змові зі збутом наркотиків.

Через кілька годин після оголошення у вівторок опозиція та уряд Венесуели визнали, що вони розпочали переговори про можливе поновлення переговорів.

Десятки венесуельців, у тому числі генеральний прокурор країни та голова пенітенціарної системи, а також понад 140 організацій, зокрема Центральний банк Венесуели, залишаться під санкціями. Міністерство фінансів продовжить забороняти операції з урядом Венесуели та PDVSA на фінансових ринках США.

Самому Мадуро в США висунуто звинувачення у змові з метою «затопити Сполучені Штати кокаїном» та використовувати торгівлю наркотиками як «зброю проти Америки».

Контекст

Уряд Венесуели призупинив переговори з опозицією у жовтні після екстрадиції до США ключового союзника Мадуро за звинуваченням у відмиванні грошей. Мадуро тоді зумовив своє повернення за стіл переговорів визволенням з-під варти бізнесмена Алекса Сааба, екстрадованого з африканської країни Кабо-Верде.

Переговори проходили у Мехіко під керівництвом норвезьких дипломатів.

Каліфорнійська Chevron – остання велика нафтова компанія США, яка веде бізнес у Венесуелі, куди вона вперше інвестувала у 1920-х роках. Її чотири спільні підприємства з PDVSA виробляли близько 200 000 барелів на день у 2019 році, але уряд США наказав в 2020 році згорнути видобуток, і з тих пір було дозволено проводити тільки необхідні роботи на нафтових свердловинах, щоб зберегти свої активи та рівень зайнятості у Венесуелі.

Додамо

Венесуела має найбільші у світі запаси нафти, однак її політичні потрясіння та економічний спад змусили за останні роки мігрувати понад 6 мільйонів людей. Близько трьох чвертей тих, хто залишився, живуть менш ніж на 1,90 долара на день, що вважається міжнародним стандартом крайньої бідності, і багато з них не мають доступу до чистої водопровідної води та електрики.

США та інші країни відмовилися визнати Мадуро після того, як звинуватили його у фальшуванні свого переобрання на пост президента у 2018 році. На його місце вони визнали Хуана Гуайдо, який був головою тодішнього опозиційного конгресу та залишається лідером Унітарної платформи.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram