Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Економіка
24060

Світовий банк анонсував 30 млрд дол. на продовольчу безпеку через війну рф проти України

Світовий банк анонсував 30 млрд дол. на продовольчу безпеку через війну рф проти України

КИЇВ. 19 травня. УНН. Світовий банк заявив у середу, що виділить 30 мільярдів доларів, щоб допомогти впоратися із кризою продовольчої безпеки, якій загрожує війна росії в Україні, що призвела до припинення експорту більшої частини зерна із двох країн, пише УНН з посиланням на Reuters.

Деталі

Як кажуть у банку, загальна сума пакету включатиме 12 мільярдів доларів у нові проекти та понад 18 мільярдів доларів на існуючі проекти, пов'язані з продовольством та харчуванням, які були схвалені, але ще не освоєні.

Банк заявив, що нові проекти, як очікується, будуть у сферах сільського господарства, соціального захисту для пом'якшення наслідків підвищення цін на продовольство для бідних, а також проекти водопостачання та іригації. Більшість ресурсів попрямує до Африки та Близького Сходу, Східної Європи та Середньої Азії, а також до Південної Азії.

Ці райони є одними з найбільш постраждалих від впливу війни в Україні на постачання зерна. Такі країни, як Єгипет, сильно залежать від української та російської пшениці та зазнають труднощів з поставками, оскільки росія заблокувала експорт української сільськогосподарської продукції з портів Чорного моря та запровадила внутрішні експортні обмеження.

Інша допомога

Європейський банк реконструкції та розвитку планує виділити 500 мільйонів євро (523,50 мільйона доларів) на продовольчу безпеку та фінансування торгівлі сільськогосподарською та харчовою продукцією з пакету 2 мільярди євро для України та сусідніх країн, що постраждали від війни, йдеться у профільному звіті Мінфіну США. Україна отримає 200 мільйонів євро, а сусідні країни – 300 мільйонів.

Міжнародний валютний фонд надаватиме фінансову підтримку своїми звичайними каналами, які обмежені часткою участі країн і тим, чи вважається їх борг прийнятним.

Раніше

Представники ООН знову заявили про загрозу продовольчої кризи, що нависла над світом, через блокаду експорту українського зерна.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram