Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
29850

Європарламент: всі санкції ЄС проти росії мають поширюватися і на білорусь

Європарламент: всі санкції ЄС проти росії мають поширюватися і на білорусь

КИЇВ. 19 травня. УНН. Європарламентарі засуджують підтримку, яку білоруський диктатор олександр лукашенко надає війні росії проти України, і закликають ЄС накласти на республіку санкції – такі самі як для рф. Про це йдеться у резолюції, ухваленій Європарламентом у четвер, пише УНН.

Цитата

"У резолюції, ухваленій у четвер підняттям рук, Європейський парламент рішуче виступає проти тієї ролі, яку білоруський режим відіграв у сприянні незаконній війні росії в Україні. Це включає так званий референдум, який відновив ядерний статус країни, а також те, що білорусь дозволила російським військам та озброєнням переміщатися своєю територією, використовувати свій повітряний простір, заправлятися та зберігати військові боєприпаси", - сказано у повідомленні Європарламенту.

"Тому євродепутати вважають, що білоруський режим несе солідарну відповідальність за напад і має всі юридичні наслідки, що випливають із міжнародного права", - заявили в ЄП.

Деталі

Депутати також наголошують на ролі, яку відіграє росія у внутрішніх справах білорусі, включаючи фінансовий вплив, що, на думку парламентаріїв, викликає серйозні сумніви щодо здатності республіки приймати суверенні рішення.

"Парламент вітає пропозицію Європейської комісії про шостий пакет санкцій проти росії та білорусі та закликає країни ЄС у Раді забезпечити його всеосяжну та швидку реалізацію. Усі санкції ЄС, введені проти росії, мають бути суворо дзеркальними для білорусі та застосовуватися належним чином, закликають євродепутати, "у тому числі у всіх майбутніх раундах санкцій".

У резолюції також наголошується на необхідності всебічного розслідування злочинів, скоєних режимом Олександра лукашенка проти білоруського народу. Вона закликає країни ЄС активно застосовувати принцип універсальної юрисдикції та підготувати судові справи проти білоруських чиновників, відповідальних чи причетних до насильства та репресій, включаючи самого пана Лукашенка.

Парламент також засуджує нещодавні зміни, внесені до Кримінального кодексу білорусі, які запроваджують смертну кару за "спробу вчинення терористичних актів".

Парламентарі закликають білорусь негайно скасувати смертну кару.

Нагадаємо

Сьогодні депутати Європарламенту ухвалили резолюцію, яка закликає створити спеціальний міжнародний трибунал щодо злочинів, які здійснила рф в Україні після вторгнення.

Джерело: УНН
Теги: ЄС
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram