Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
25260

Україна і США планують обмінюватися даними про мандрівників: уряд подав законопроект

Україна і США планують обмінюватися даними про мандрівників: уряд подав законопроект

КИЇВ. 20 травня. УНН. Україна і США планують обмінюватися даними про тих, хто подорожує, - для аналізу ризиків та ідентифікації злочинців. Відповідний законопроект Кабмін подав на розгляд до Верховної Ради, повідомив представник уряду у парламенті Тарас Мельничук, пише УНН.

Цитата

"Кабінет міністрів України, як суб’єкт законодавчої ініціативи, сьогодні зареєстрував у Верховній Раді України проєкт закону "Про ратифікацію угоди між урядом України та урядом Сполучених Штатів Америки про співробітництво у використанні інформації про тих, хто подорожує" №0152", - повідомив Мельничук у Telegram.

Деталі

Так, має бути ратифікована відповідна угода.

Відповідно до неї, "Державна прикордонна служба України та Митна та прикордонна служба США будуть обмінюватись інформацією щодо подорожуючих та проводити аналіз ризиків, що націлений на захист кордонів та ідентифікації злочинців".

"Україні буде надана допомога в розгортанні Системи автоматизованого націлювання ATS-GLOBAL, що є ефективним інструментом з аналізу ризиків. Відповідне технічне й програмне забезпечення сприятиме якісній перевірці мандрівників і виявленню осіб з високим ризиком причетності до терористичних загроз чи транскордонної злочинності, а також ідентифікації міжнародних злочинців", - зазначив представник уряду у ВР.

Положення угоди, з його слів, також встановлюють індивідуальні та організаційні обов'язки щодо безпеки даних, оновлення профілів ризиків та створення нових, обмін інформацією, нормативне врегулювання інформаційних відносин.

"Ратифікація угоди дозволить впровадити кращі світові практики із застосування превентивних заходів щодо недопущення в’їзду осіб, які можуть завдати шкоду національній безпеці України, та створить умови для підвищення ефективності боротьби з тероризмом і транснаціональною злочинністю. В цілому, це черговий крок до підвищення рівня прикордонної та національної безпеки як України, так і США і визначний крок стратегічного партнерства", - зауважив Мельничук.

Доповнення

У квітні повідомлялося, що у Байдена розширили обмін розвідданими з Україною щодо Донбасу та Криму. У травні стало відомо, що США обмежили доступ України до розвідданих.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram