Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
23580

Країни G7 виділяють Україні 19,8 млрд дол. фінансової допомоги

Країни G7 виділяють Україні 19,8 млрд дол. фінансової допомоги

КИЇВ. 20 травня. УНН. Міністри фінансів та голови центробанків країн "Групи семи" (G7) домовилися надати Україні 19,8 млрд дол. фінансової допомоги, про що йдеться у комюніке за підсумками міністерської зустрічі G7 у Німеччині, пише УНН.

Цитата

"У 2022 році ми мобілізували 19,8 млрд доларів США для підтримки бюджету, у тому числі 9,5 млрд доларів США у вигляді недавніх зобов'язань напередодні зустрічі в Петерсберзі, щоб допомогти Україні закрити дефіцит фінансування та продовжувати забезпечувати надання основних послуг українському народу", - сказано у підсумковому комюніке.

Деталі

Фінансові лідери "Групи семи" при цьому вказали, що "задовольняючи гуманітарні та інші матеріальні потреби України, ми визнаємо зокрема невідкладні короткострокові потреби України у фінансуванні".

При цьому вони привітали "поточну роботу G7 та міжнародних фінансових інститутів щодо подальшого суттєвого фінансування України, зокрема, включаючи пропозицію Європейської комісії щодо додаткової макрофінансової допомоги у розмірі до 9 мільярдів євро". "Додаткова планова підтримка українських державних підприємств та приватного сектору через Європейський банк реконструкції та розвитку та Міжнародну фінансову корпорацію становить 3,4 мільярда доларів США", - додається у комюніке.

"Важливо зазначити, що вищезгадана бюджетна підтримка обсягом 19,8 млрд доларів США є доповненням до недавніх заяв про подальшу військову та гуманітарну підтримку. По всій підтримці ми терміново працюємо над прискоренням виплат за нашими зобов'язаннями перед Україною", - зазначили фінансові лідери G7.

Вони наголосили, що продовжать "підтримувати Україну протягом усієї цієї війни і після неї і готові зробити більше за необхідності".

"Ми тісно співпрацюємо з Україною, щоб захистити її макроекономічну стабільність перед викликами, пов'язаними з агресивною війною росії, масовою руйнацією критично важливої ​​інфраструктури та порушенням традиційних маршрутів доставки українського експорту", - зазначається у комюніке.

Доповнення

Раніше ЗМІ повідомляли, що "Група семи" (G7) має намір виділити 18,4 млрд доларів у вигляді трансфертів та кредитів, щоб допомогти Україні задовольнити її нагальні фінансові потреби.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram