Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
43845

В Україні лісокористувачі охоронятимуть та захищатимуть ліси за новими правилами

В Україні лісокористувачі охоронятимуть та захищатимуть ліси за новими правилами

КИЇВ. 20 травня. УНН. Кабінет міністрів України затвердив порядок організації охорони і захисту лісів та вніс зміни до деяких постанов уряду. Він включає у себе правила захисту лісів від пожеж, незаконних рубок, пошкодження, ослаблення та іншого шкідливого впливу. Про це повідомляє УНН з посиланням на Урядовий портал.

Повідомляється, що документ розроблений на виконання рішення Ради національної безпеки і оборони України «Про виклики і загрози національній безпеці України в екологічній сфері та першочергові заходи щодо їх нейтралізації», введеного в дію Указом Президента України від 23.03.2021 № 111.

Цитата

«Порядок чітко визначає низку заходів зі збереження лісів. Він включає у себе правила захисту лісів від пожеж, незаконних рубок, пошкодження, ослаблення та іншого шкідливого впливу, захист від шкідників та хвороб. Документ є обов’язковим для виконання усіма лісокористувачами», - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що постанова передбачає:

  • права та обов’язки лісової охорони. Наразі в Україні немає чітких правил роботи лісової охорони, які б поширювалися на всіх лісокористувачів;
  • правила охорони та захисту лісів від пожеж. Тут йдеться і про упереджувальні заходи, і заходи швидкого реагування;
  • правила ведення обліку лісових пожеж. Буде встановлено уніфіковані форми щодо звітування про пожежі.

«Раніше в українському законодавстві не були прописані чіткі вимоги до охорони і захисту лісу, проведення протипожежних заходів лісового фонду, здійснення спостереження за станом лісів та своєчасного виявлення у лісі осередків шкідників та хвороб. Це могло призвести до погіршення стану лісів та виникнення великих пожеж. Відтепер усі лісокористувачі у своїй роботі користуватимуться лише цими правилами з єдиними вимогами до охорони та захисту лісів для їх збереження в умовах кліматичної кризи», - прокоментував Міністр Руслан Стрілець.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Площа лісових пожеж в Україні збільшилася у майже сто разів, гасінню заважає замінування

Прийняття цього документа також дає можливість застосовувати сучасні методи та засоби гасіння лісових пожеж і передбачає обов'язкове навчання лісової охорони та керівників гасіння лісових пожежі.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram