Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Економіка
28875

Скасування мит ЄС: у Мінекономіки кажуть, Україна зможе експортувати більше фруктів та овочів

Скасування мит ЄС: у Мінекономіки кажуть, Україна зможе експортувати більше фруктів та овочів

КИЇВ. 21 травня. УНН. Україна після скасування європейських мит зможе експортувати до ЄС більше свіжих овочів та фруктів. Про це заявив в ефірі всеукраїнського телемарафону заступник міністра економіки – торговий представник України Тарас Качка, пише УНН.

Цитата

"Буде дуже великий позитив для свіжих фруктів, овочів. Тому що в нас в Угоді про асоціацію скасовувалась одна складова мита, яке стягує ЄС. А за цим рішенням і друга складова, так зване цінове коригування, теж буде скасована. І ми відповідно зможемо експортувати більше яблук, винограду й інших свіжих фруктів, овочів", - зазначив торговий представник.

Деталі

Загалом запропоновані скасування мит охоплюють промислові товари, фрукти та овочі, сталь.

Тож, зі слів торгового представника України, найцікавіше рішення було ухвалене щодо металургії, адже, за Угодою про асоціацію мит на метал і так не було, однак застосовувались 25% "захисного бар'єру", а також антидемпінгові мита у 60 євро на тонну на гарячекатаний рулон.

Ці мита створювали істотні обмеження для української металургії, яка під час війни і так постраждала найбільше, каже Качка.

"Маріуполь знищено - сердце нашої металургії. Дніпро, Кривій Ріг, Запоріжжя - попри те, що знаходяться під обстрілами, відновлюють своє виробництво, і для них доступ на ринок ЄС дуже важливий", - додав він.

Нагадаємо

27 квітня у ЄС офіційно запропонували зупинити на рік дію всіх імпортних мит на українські товари

19 травня депутати Європарламенту схвалили скасування мит ЄС на весь український експорт на рік.

Як очікується, Рада ЄС також невдовзі схвалить відповідне рішення.

Доповнення

Відносини між ЄС та Україною регулюються Угодою про асоціацію. Поглиблена та всеосяжна зона вільної торгівлі, охоплена угодою, забезпечує преференційний доступ на ринок ЄС для українського бізнесу з 2016 року.

ЄС є найважливішим торговим партнером України, на частку якого у 2021 році припадало понад 40% загального обсягу торгівлі товарами. Своєю чергою Україна була 15-м найбільшим торговим партнером ЄС, на частку якого припадало близько 1,2% від загального обсягу торгівлі ЄС.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram