Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
31215

Країни Балтії повнстю зупиняють імпорт електроенергії з рф

Країни Балтії повнстю зупиняють імпорт електроенергії з рф

КИЇВ. 21 травня. УНН. Європейська енергетична біржа Nord Pool зупиняє торги російською електроенергією. Це означає, що з 22 травня країни Балтії повністю припинять імпорт російських енергоносіїв, тобто нафти, електроенергії або природного газу. Про це повідомляє пресслужба Міністерства енергетики Литви, пише УНН.

Цитата

"Це не тільки надзвичайно важлива віха для Литви на її шляху до енергетичної незалежності, але це також вираз нашої солідарності з Україною. Ми повинні припинити фінансувати російську військову машину", - розповів міністр енергетики Литви Дайнюс Крейвис.

Деталі

За його словами, Литва досягне повної енергетичної незалежності, коли успішно запровадить синхронізацію, задовольнить свої потреби в електроенергії за рахунок місцевого виробництва зеленої енергії та стане експортером електроенергії.

Потреби Литви у газі задовольняються через Клайпедський LNG-термінал з вантажами зі США, її потреби в електроенергії задовольняються шляхом місцевого виробництва та імпорту з країн ЄС через сполучення з такими країнами:

  • Швецією;
  • Польщею;
  • Латвією.

Щодо Orlen Lietuva, то це єдина литовська компаня, яка вже місяць є незалежною від імпорту російської нафти.

Нагадаємо 

У політичному документі, який має бути ухваленим у середу, 18 травня, Європейська комісія закликає країни-члени ЄС активізувати підготовку до "повного припинення постачання російського газу", розглянувши надзвичайні заходи, такі як тимчасове обмеження цін на газ, з посиланням на проект документа Єврокомісії повідомляє EURACTIV. 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram