Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Вівторок, 16 серпня 2022 09:49
41775

Маріуполь на межі епідемічної та екологічної катастроф: наслідки для довкілля будуть проявлятися роками за межами України

Маріуполь на межі епідемічної та екологічної катастроф: наслідки для довкілля будуть проявлятися роками за межами України

КИЇВ. 22 травня. УНН. Маріуполь перебуває на межі епідемічної та екологічної катастроф. Наслідки для довкілля будуть проявлятися роками не лише в Україні, а й за її межами. Про це повідомила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова, пише УНН.

Деталі

Наголошується, що упродовж майже трьох місяців захоплення та окупації міста жителі ховали вбитих рашистами рідних та сусідів на подвір'ях біля будинків, що знаходяться поряд з комунікаціями водопостачання та водовідведення. Могили переважно не дуже глибокі - майже на поверхні.

Після запуску пошкоджених систем водопостачання, вода вилилася на поверхню землі та почала розмивати стихійні поховання.

Внаслідок цього виникла висока загроза потрапляння трупної отрути, бактерій, мікобактерій туберкульозу та інших збудників хвороб, які могли бути у померлого, у водопровідну систему, підземні джерела та у річки з морем.

Враховуючи, що фільтраційні системи та насосні станції для перекачування каналізаційних стоків також пошкоджені окупантами, питна вода змішується зі стоками з каналізації й стає непридатною для споживання.

Крім того, російські загарбники перетворили місто на сміттєзбірник, оскільки побутове сміття нічим вивезти вже два місяці, його почали викидати поряд з будинками.

Частина сміття затоплена водою з пошкоджених труб водопостачання та від дощів, що призводить до росту патогенних бактерій, які потім потрапляють до ґрунтових вод, річок та моря.

Також, через розірвані ракети та авіабомби, ґрунти, підземні води в місті забруднені хімічними речовинами та важкими металами, що призводить до небезпечного для людини і довкілля накопичення канцерогенного сміття.

Це загрожує масовими отруєнням та епідемією інфекційних хвороб для маріупольців, а наслідки для довкілля будуть проявлятися роками не лише в Україні, а й за її межами, зазначила омбудсмен.

Дії окупантів є порушенням чотирьох женевських конвенцій 1949 року та додаткових протоколів до них (в тому числі Протоколу № 1 від 1977 року) та є геноцидом українського народу відповідно до статті 6 Римського статуту міжнародного кримінального суду.

Цитата

“Закликаю Комісію ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну врахувати ці факти геноциду та порушень прав людини рф в Україні”, – наголосила Денісова.
Доповнення

Як писав УНН, у заблокованому Маріуполі через проблеми з водопостачанням насувається епідемічна катастрофа, тому потрібна повна евакуація населення міста.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram