Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
42165

Воєнні злочини проти культурної спадщини України: зафіксовано вже 353 епізоди

Воєнні злочини проти культурної спадщини України: зафіксовано вже 353 епізоди

КИЇВ. 22 травня. УНН. Маємо зафіксованих вже 353 епізоди воєнних злочинів російських військ проти нашої культурної спадщини. Про це повідомив міністр культури Олександр Ткаченко і додадв, що найбільше руйнувань зазнала культурна спадщина Харківщини, передає УНН.

Цитата

"Маємо зафіксованих вже 353 епізоди проти нашої культурної спадщини. Найбільше руйнувань зазнала культурна спадщина Харківщини. По області зафіксовано – 94 епізоди, з них – 78 в місті Харкові та його околицях", - написав Ткаченко у Telegram.

Додамо

За словами міністра, на Донеччині задокументовано – 72 злочини, з них 52 – в Маріуполі.

Про 65 епізодів відомо в Київській області, 37 – в Чернігівській, 24 – в Луганській, 26 – в Сумській, 8 – в Запорізькій, 6 – в Житомирській, по 5 – в м. Києві та Херсонській області. Також 4 – в Миколаївській, 3 – в Дніпропетровській, 2 – в Одеській, 1 – в Львівській областях.

Обстріли та ракетні удари призвели до руйнувань 21 пам’ятки національного значення, 88 – місцевого значення.

"Вже зараз ми працюємо з міжнародними партнерами над планом відновлення нашого культурного спадку", - повідомив Ткаченко.

Нагадаємо

Лише за минулі декілька днів рашисти влучили ракетою у нещодавно відреставрований Будинок культури в Лозовій на Харківщині, зруйнували школу, що допоміг відновити уряд Японії, зруйнували скит Святогірської лаври на Донеччині.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram