Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
54735

Зеленський дозволив конфіскувати майно тих, хто підтримує російську агресію

Зеленський дозволив конфіскувати майно тих, хто підтримує російську агресію

Володимир Зеленський

КИЇВ. 23 травня. УНН. Президент України Володимир Зеленський підписав закон щодо санкцій, пов'язаних з активами окремих осіб, дозволивши конфіскувати майно тих, хто підтримує російську агресію, за рішенням суду, повідомляється на сайті Глави держави, пише УНН.

Цитата

"Процедура виявлення та конфіскації активів підсанкційних осіб, які в той чи інший спосіб підтримують агресію окупантів проти України, дасть змогу швидко та ефективно поповнювати український бюджет за рахунок ворогів. Закон передбачає чітку інструкцію для органів, відповідальних за цей процес. Сподіваюся на продуктивну взаємодію всіх його учасників", – зазначив Глава держави.

Деталі

Так, закон встановлює новий вид санкцій у вигляді стягнення в дохід держави активів, що належать фізичній або юридичній особі, а також активів, якими вона може прямо чи опосередковано розпоряджатися. Визначено чіткі критерії, за якими особа може бути віднесена до кола тих, на кого поширюється дія такої санкції.

Визначено, що відповідальним за пошук активів і звернення до суду буде центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері стягнення в дохід держави активів осіб. Очікується, що таким органом стане Міністерство юстиції України, яке має організувати роботу з виявлення та розшуку таких, що підлягають блокуванню, активів фізичних та юридичних осіб, вказаних у рішеннях Ради національної безпеки i оборони України.

Крім того, здійснення адміністративного судочинства у справах про застосування санкції у вигляді стягнення активів у дохід держави здійснюватиме Вищий антикорупційний суд (ВАКС).

Доповнення

Йдеться про закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення ефективності санкцій, пов'язаних з активами окремих осіб", який Верховна Рада ухвалила 12 травня.

Так, 21 квітня Верховна Рада проголосувала за цей закон, однак Зеленський повернув його зі своїми пропозиціями до парламенту для повторного розгляду в сесійній залі. Після ухвалення закону з поправками Глава держави підписав документ.

Раніше

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про конфіскацію майна та об’єктів росії та її резидентів на території України.

Джерело: УНН

В тексті згадуються

Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram