Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Ексклюзив: Суспільство
145035

Операція прикриття: у ДПСУ пояснили, чому “замінили” справжнього автора фрази про російський корабель

КИЇВ. 23 травня. УНН. Сьогодні начальник прикордонної застави "Острів Зміїний" Богдан Гоцький заявив, що справжнього автора фрази про російський корабель звільнили з полону. Ним є прикордонник, особистість якого не розкривається. У коментарі УНН, помічник голови Держприкордонслужби України - прессекретар Андрій Демченко пояснив, чому справжнього автора культового виразу приховали, та яким чином в цій історії замішаний морський піхотинець Роман Грибов.

Цитата

“Ми свідомо ніколи не називали його ім’я (автора фрази про російський корабель – ред.). Власне, ні ми, ні Збройні Сили України. Тобто, офіційного підтвердження авторства фрази ні від нас, ані від ЗСУ не йшло, бо це могло зашкодити всім тим, хто перебував на острові та був захоплений у полон”, – пояснив Демченко.

Деталі

За словами речника ДПСУ, інформація про те, що автором фрази є морський піхотинець Роман Грибов – була, свого роду, операцією прикриття.

“Те, що почали казати про автора фрази ще з початку березня – це була інформаційна операція прикриття. До неї долучилася та особа, яку називають автором фрази (морський піхотинець Роман Грибов - ред.) Йому також подяка, тому що він, фактично, прикривав собою всіх тих, хто був у полоні”, – продовжив Демченко.

Він пояснив, що доступ до каналу зв’язку мали тільки прикордонники, та тільки вони могли вести розмови з морськими судами. І більш прискіплива увага до цієї фрази була саме до прикордонників – тих, хто перебував у полоні.

Саме тому ДПСУ офіційно ніколи не підтримували і не спростовували інформацію саме з цією метою, щоб нікому з хлопців не загрожувала небезпека в полоні.

Наразі військовослужбовець, який є автором відомої фрази, – звільнений та йому нічого не погрожує. Однак, через певні безпекові моменти, ДПСУ зможе розкрити його ім’я трохи пізніше.

“Можу зазначити, що той аудіофайл, який ви чуєте, був також записаний прикордонниками. І записували його на материковій частині України. Не на самому острові, а в іншому прикордонному підрозділі, де є радіостанція. Тобто, наші прикордонники записували всі погрози, які лунали тоді від російських кораблів у морі для того, щоб фіксувати агресію рф. Коли ми почули, і було зроблено аудіозапис, то тільки після того він потрапив у публічний простір. Мені інколи доводилося чути, що це монтаж, або ще щось. Однак, можу вас запевнити, що ні – це дійсно було промовлено у радіоефірі і було зроблено прикордонниками. Але ми щиро вдячні морським піхотинцям, які долучилися до цієї операції прикриття”, – резюмував Демченко.

Контекст

Раніше повідомлялося, що автором фрази: “Рускій воєнний корабль, іді на х*й” є Роман Грибов.

Коли 24 лютого 2022 року росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну, крейсер "Москва" і патрульний корабель “Васілій Биков” під час битви за острів Зміїний вимагали від українських прикордонників і військових здатися у полон.

Під час закликів орки називали себе "російським військовим кораблем" і погрожували завдати по Зміїному "ракетно-бомбового удару". На що українські захисники надали достойну відповідь, яка стала символом українського спротиву у війні з росією.

Роман Грибов повернувся із полону на Черкащину 29 березня.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram