Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
46515

Чотири країни ЄС закликають використати російські активи для відновлення України - Reuters

Чотири країни ЄС закликають використати російські активи для відновлення України - Reuters

КИЇВ. 23 травня. УНН. Литва, Словаччина, Латвія та Естонія вимагатимуть конфіскації російських активів, заморожених Європейським Союзом, для фінансування відновлення України після російського вторгнення, йдеться у спільному листі, написаному чотирма країнами у понеділок. Про це УНН пише з посиланням на Reuters.

Деталі

3 травня Україна оцінила суму збитку, необхідну для відновлення країни після руйнувань, завданих росією, приблизно в 600 мільярдів доларів. Але оскільки війна все ще у продовжується, сума, ймовірно, різко зросте, йдеться в листі.

«Значна частина витрат на відновлення України, включаючи компенсацію жертвам російської військової агресії, має бути покрита росією», — йдеться у листі, який у вівторок буде представлено міністрам фінансів ЄС.

У листі, з яким ознайомилося агентство Reuters, також міститься заклик до блоку з 27 країн розпочати підготовку нових санкцій проти Москви.

«Зрештою, якщо росія не припинить військову агресію проти України, між ЄС та росією взагалі не повинно залишитися жодних економічних зв'язків, що гарантує, що жодні наші фінансові ресурси, продукти чи послуги не сприятимуть військовій машині росії», — йдеться у документі .

Чотири країни зазначили, що ЄС та країни-однодумці вже заморозили активи, що належать російським фізичним та юридичним особам, та близько 300 мільярдів доларів резервів центрального банку рф.

«Зараз ми повинні визначити законні шляхи максимального використання цих ресурсів як джерело фінансування — як на витрати зусиль України, що продовжуються, з протистояння російській агресії, так і на повоєнне відновлення країни, — заявили вони. — Конфіскація державних активів, таких як резерви центрального банку або майно державних підприємств, має прямий зв'язок та ефект щодо цього».

Додамо

На сьогоднішній день ЄС заморозив активи російських та білоруських олігархів та організацій на суму близько 30 мільярдів євро.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram