Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
27030

Збитки для України наблизилися до трильйона доларів: в ОП пояснили, як рф буде відшкодовувати

Збитки для України наблизилися до трильйона доларів: в ОП пояснили, як рф буде відшкодовувати

КИЇВ. 24 травня. УНН. Під гарантію заарештованих російських активів, у випадку, якщо їх використовуватимуть, будуть випущені боргові розписки, які будуть продані на світовому фінансовому ринку. Виручені кошти у ткому разі  будуть передані в Фонд відновлення України. Про це під час брифінгу заявив радник Президента України з економічних питань Олег Устенко, передає УНН.

Устенко повідомив, що з початку війни агресор знищував українські активи достатньо швидко. Лише після першого тижня війни українські збитки по активах становили близько 100 мільярдів доларів. Наразі збитки для українських активів на рівні 650 мільярдів доларів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський повідомив, що збитки від війни сягають пів трильйона доларів

Цитата

«Якщо дивитися на цю цифру більш комплексно, то ми маємо ще й непрямі збитки - втрачаємо також від недоотриманого ВВП та недофінансованих коштів. Ми планували зростання на рівні 4-4,5%, а це близько 10 мільярдів доларів до ВВП. У результаті маємо падіння. Повна вартість збитків для України близько одного трильйона доларів», - сказав Устенко.

Деталі

За словами радника Президента, наразі продовжуються консультації плану відбудови держави, але вже є розуміння – агресор має заплатити нам кожну копійку збитків.

«Де ми можемо взяти кошти з агресора? Перше – це заморожені активи центрального банку росії, це близько 350 мільярдів доларів. Для того, щоб вони потрапили до створеного Фонду відновлення України, необхідно щоб країни, де наразі знаходяться ці кошти центробанку росії, внесли зміни до національних законодавств. Відразу після цього, гроші будуть переведені у Фонд України. Далі мова йде про арештовані кошти номенклатури росії - це близько 150 мільярдів доларів. Але це ще не вся сума, яка буде підлягати переведенню Україні», - розповів Устенко.

Він зазначив, що є додаткові активи, які були вивезені з території рф. Йдеться про додаткові сотні мільярдів доларів.

«Всі ці активи, які розпорошені по всьому світу, будуть зібрані в так званий «кошик», як правило – це активи. Коли вони будуть зібрані в один список, ми знатимемо вартість всього майна, під них будуть випущені боргові розписки, які будуть продані на світовому фінансовому ринку. Виручені кошти також будуть передані в Фонд відновлення України», - сказав він.

За його словами, додатково для відновлення України можуть використовуватися й інші ресурси – США, Євросоюзу та інших міжнародних організацій. Наразі над планами відновлення нашої держави працюють відразу декілька робочих груп.

Устенко наголосив, що вже розглядається питання відбудови житлових будинків: «Якщо ми говоримо про відновлення житла для людей, то частина коштів буде витрачена для підтримки власної будівельної галузі, але, оскільки багато чого було знищено, то наразі розглядаються можливості закупівлі будівельних матеріалів для нашої країни».

Він зазначив, що при відбудові житлового фонду та іншої інфраструктури, Україна вже буде орієнтуватися на кращі світові практики будівництва, з передовими технологіями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У "Дію" вже подали понад 170 тис. заявок на компенсацію за зруйноване війною житло

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram