Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
28635

Прив‘язка заявки України на членство в ЄС до питання Західних Балкан несправедлива – МЗС

Прив‘язка заявки України на членство в ЄС до питання Західних Балкан несправедлива – МЗС

КИЇВ. 24 травня. УНН. Несправедливо прив‘язувати надання Україні статусу кандидата в члени ЄС до прогресу в інтеграції Західних Балкан. Про це каже речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко, коментуючи заяви нідерландського прем'єр-міністра Марка Рютте, пише УНН.

Цитата

«Несправедливо прив‘язувати надання Україні статусу кандидата в члени ЄС до прогресу в інтеграції Західних Балкан. Ми повністю підтримуємо європейську інтеграцію країн Західних Балкан, але кожна країна заслуговує на індивідуальний підхід, заснований на її власних чеснотах», - заявив Ніколенко, коментар якого є в розпорядженні УНН.

Деталі

З його слів, надання статусу кандидата для України та країн Західних Балкан не суперечить одне одному.

Навпаки, це має бути комплементарний процес. Інтеграція України та Західних Балкан лише зробить ЄС сильнішим та більш процвітаючим, вважає український дипломат.

«Україна захищає європейські цінності, мир та безпеку Європи ціною життів своїх громадян. Ми чуємо багато слів підтримки і захоплення мужністю українців, запевнення в приналежності до однієї європейської сім‘ї. Настав момент істини: ЄС має продемонструвати солідарність з Україною не тільки на словах, але і на ділі. В інтересах Європи шукати рішення, а не відмовки», - додав речник.

Нагадаємо

Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте висловив думку, що імовірність того, що Україна невдовзі стане кандидатом у члени Євросоюзу, невелика.

Зокрема, з його слів, це «було б несправедливо» стосовно країн Західних Балкан, які набагато довше чекали на кандидатство на вступ до ЄС.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram