Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
35850

Не може бути й мови про заморожування конфлікту в Україні. Мінська-3 не буде – ОП

Не може бути й мови про заморожування конфлікту в Україні. Мінська-3 не буде – ОП

КИЇВ. 25 травня. УНН. Україна ніколи не піде на заморожений конфлікт та здача частини територій заради миру, як то пропонують деякі проросійські лобісти в Європі. Про це у своєму Telegram-каналі написав радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк, пише УНН.

Цитата

"…проросійські лобісти у Європі починають потроху підіймати голову. Ще вчора на інформаційному порядку денному було виключно нафтове ембарго та російські воєнні злочини. Сьогодні певними політичними вустами нам пропонують нову адженду: припинення вогню, заморожений конфлікт та здача частини територій заради миру. Чого тільки не запропонуєш, щоб захистити свою комфортну стрічку в соцмережах від поганих новин та відновити бізнес із Росією", - пише Подоляк.
З його слів, Україна не братиме участі в цьому обговоренні.

"Ми не торгуємо своїми громадянами, територіями чи суверенітетом. Це чітка червона лінія. Українське суспільство заплатило страшну ціну й не дозволить нікому зробити навіть крок у цьому напрямку – жодній владі та жодній країні. Будь-який натяк на це з боку будь-кого з партнерів отримуватиме принципову реакцію. Не може бути й мови про заморожування конфлікту", - наголошує радник глави ОП.

Деталі

Так, пояснює чиновник, по-перше, будь-яке заморожування – це війна, відкладена в часі. Більш масштабна, більш кривава та більш підготовлена з боку агресора, який виконає роботу над помилками, звільнить та заарештує генералів, а на їхнє місце поставить бойовиків із досвідом сьогоднішньої війни.

"Ми, до речі, свою роботу над помилками теж провели: Україна зробила висновки з Мінських домовленостей і тому не піде на Мінськ-3", - зауважив радник.

По-друге, за словами Подоляка, геополітичні "стратеги" говорять про території, але ніхто не говорить про людей. З початку війни свій дім залишили вже 13 мільйонів українців. Ці люди не повернуться жити на окуповані території чи в "сіру" зону бойових дій. Бо це ризиковано. А значить, в України не буде економіки, каже він.

"Будь-яка війна завершується за столом переговорів, і ця не буде винятком. Але переговори стануть можливими лише тоді, коли сторони будуть готові домовлятися. Для цього Росії потрібно почати тверезо оцінювати ситуацію. Навряд чи заяви про поступки, збереження обличчя чи заморожування конфлікту цьому сприятимуть", - зазначив Подоляк.

На його думку, не може бути більшого удару в спину, ніж пропозиції віддати частину територій, від тих, чиї цінності та кордони захищають українці, віддаючи життя.

"Україні давали від трьох днів до кількох тижнів. Українці ж захистили Київ, звільнили три області та завершують звільнення четвертої. Сьогодні ті ж самі люди пропонують нам подарувати Росії схід і південь. Дякую за пораду, але, мабуть, візьмемо допомогу зброєю”, – додав він.

Раніше

Напередодні Подоляк заявив, що в кулуарах Всесвітнього економічного форуму, здається, ходять розмови про те, чи не настав час "припинити вогонь, домовитися з кремлем і повернутися до бізнесу з росією".

"Україна не торгує суверенітетом, щоб хтось міг наповнити свій гаманець. Найкоротший шлях до закінчення війни – зброя, гроші, ембарго", - відповів на це український політик.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram