Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Економіка
48765

росія наблизилася до межі дефолту після відмови США продовжувати платіжну ліцензію

росія наблизилася до межі дефолту після відмови США продовжувати платіжну ліцензію

КИЇВ. 25 травня. УНН. Сполучені Штати у середу наблизили росію до межі історичного дефолту, не продовживши її ліцензію на виплату власникам облігацій, на тлі того, як Вашингтон посилює тиск після вторгнення росії до України, повідомляє Reuters, пише УНН.

Деталі

Міністерство фінансів США заявило на своєму сайті пізно ввечері у вівторок, що анулює ліцензію, термін дії якої закінчився о 7:01 за Києвом у середу, яка дозволяла росії проводити виплати відсотків та погашення за своїм суверенним боргом перед США.

Це рішення дозволяє росії продовжувати виплати за державним боргом, але тепер закінчення дії ліцензії, схоже, робить неминучим дефолт принаймні за деякими її міжнародними облігаціями на суму 40 мільярдів доларів, пише видання.

Західні санкції, запроваджені після вторгнення кремля в Україну 24 лютого, та контрзаходи москви ускладнили переміщення грошей через кордон, проте росія свідомо намагалася продовжувати платити власникам облігацій. Але на тлі того, що платежі на суму майже 2 мільярди доларів мають бути виплачені до кінця року, це може невдовзі закінчитися, зазначає видання.

"Якщо власники облігацій не отримають свої гроші вчасно, з урахуванням пільгових періодів, росія опиниться в стані дефолту за суверенним боргом", — зазначає партнер юридичної фірми Wilk Auslander Джей Ауслендер.

У п'ятницю росія поспішила здійснити форвардні платежі за двома міжнародними облігаціями - одними номінованими в євро, а іншими в доларах - за тиждень до терміну їх погашення. За даними мінфіну, гроші були відправлені в євро та доларах до Національного розрахункового депозитарію (НРД) у Москві.

Але гроші можуть не встигнути потрапити на банківські рахунки кредиторів, адже часто це багатоденний процес. Так, один із азіатських власників облігацій заявив, що до середи платіж ще не надійшов на рахунок фірми. росія має 30-денний пільговий період за двома платежами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Bloomberg повідомив про перший дефолт серед російських компаній

Різні умови, на яких були випущені російські облігації останніми роками, можуть означати, однак, що дефолт не є неминучим, відзначає видання.

Облігації, які очікували виплати в п’ятницю, підлягали погашенню в НРД. У примітці для клієнтів JPMorgan повідомив, що існує деяка "залишкова невизначеність" щодо переказу, але ймовірно, що він був проведений.

"Після цього основна увага приділяється наступним двом датам платежів – 23 та 24 червня", – написав Джонні Гулден із JPMorgan.

"Облігації від 24 червня виплачуються за кордоном, і тому без генеральної ліцензії (казначейства США) 9C, мабуть, це неможливо", - вказав експерт. Ці облігації мають 15-денний пільговий період, зазначив Гулден.

Міністерство фінансів росії заявило в середу, що має готівку і готовність платити, і що москва обслуговуватиме свій зовнішній борг у рублях, які пізніше можуть бути конвертовані у валюту, в якій початоково і були єврооблігації. У міністерстві заявили, що рішення США не продовжувати дозвіл, що дозволяє росії обслуговувати свої облігації в іноземній валюті, насамперед ударить по іноземних інвесторах.

Раніше кредитні рейтингові агенції надавали росії інвестиційний рейтинг, але після конфлікту в Україні основні рейтингові агенції припинили оцінювати країну, і вона фактично відсторонена від міжнародних ринків капіталу.

Дефолт не дасть росії відновити доступ до того часу, поки кредиторам повністю не заплатять, а будь-які судові справи, пов'язані з дефолтом, не будуть врегульовані.

"Російська економіка вже під жорсткими санкціями, тому безпосередні наслідки дефолту, ймовірно, мало що означають для економіки", — відзначає, однак, керівник відділу аналізу боргових інструментів Renaissance Capital Олексій Булгаков.

Раніше

Агентство Moody's Investors Service заявляло, що росія може опинитися у стані дефолту після того, як здійснила виплати за доларовими облігаціями рублями.

Якщо у росії відбудеться дефолт, це буде її перший великий дефолт з іноземних облігацій після більшовицької революції 1917 року.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram