Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
1074780

Одержимість путіна: чому диктатор такий зациклений на захопленні України - розслідування Sky News

Одержимість путіна: чому диктатор такий зациклений на захопленні України - розслідування Sky News

КИЇВ. 25 травня. УНН. Новий документальний фільм Sky News досліджує, що спонукало диктатора до вторгнення в Україну, що призвело до загибелі тисяч людей. Програма вийде в ефір на каналі Sky Documentaries у середу о 21:00, передає УНН.

Деталі

Один із найскладніших аспектів української війни для багатьох людей на Заході полягає у тому, чому вона взагалі відбувається. Навіщо комусь бажати заподіяти стільки смертей та руйнувань?

Sky News поговорив з деякими експертами намагаючись "зазирнути в розум людини", яка почала вторгнення в сусідню країну.
Вони допомогли пояснити нав'язливу ідею путіна: чому він веде боротьбу проти України.

Контекст

Загальновідмий факт, що путін мріє про нову імперію. А точніше - повернення до колишнього і що він одержимий ідеєю "матері росії". Це земля, яка породила великий народ із загальною спадщиною - слов'янський народ.

Але щоб до кінця зрозуміти, чому він так думає і відчуває по відношенню до України, експерти вважають за необхідне розібратися, "звідки він узявся".

Адріан Фернем, професор психології та співавтор книги "Психологія шпигунів і шпигунства", що готується до публікації, каже, що виховання путіна може мати до цього велике значення.

Він сказав Sky News: "У його батьків до нього було двоє дітей, які обоє померли, і його вважали чимось на зразок чудо-дитини. І я думаю, що це дало йому якесь почуття всемогутності".

Колишній російський гросмейстер і відомий кремлівський критик Гаррі Каспаров, якому довелося залишити батьківщину після того, як він виступив проти путіна у президентських перегонах, добре знає свого колишнього супротивника.

"Він виріс на вулицях Ленінграда. Це свого роду субкримінальна культура, і вся річ у силі. Вся справа, знаєте, у вуличних бійках... у тваринних інстинктах", - вважає Каспаров.

Ніна Хрущова, професор міжнародних відносин Нової школи у Нью-Йорку та онука радянського лідера Микити Хрущова, каже, що в путіна із самого початку були тверді амбіції.

"У дитинстві він хотів працювати у КДБ, – каже вона. - Насправді, він із самого початку запитував, що йому треба зробити, щоб туди потрапити: вступити на юридичний факультет, мати добрі оцінки, зустрічатись із представниками КДБ. Тому ми знаємо, що якщо він вирішить, що чогось хоче, він це отримає", - додала вона.

Очевидно, що КДБ розгледіло у молодому путіну щось, що їм сподобалося, коли його підписали. Російська таємна поліція була відома своїм маніпулюванням ворогами та безжальним усуненням загроз. Можливо, вони помітили одного зі своїх, зауважує Sky News. Його відправили до східнонімецького міста Дрезден. Вдалині від дому у нього була можливість діяти так, як він вважав за потрібне, йдеться далі в статті.

Енн Епплбаум, польсько-американський журналіст та історик, яка багато писала про комунізм та Східну Європу, каже, що переконання путіна в тому, що КДБ має право робити все, що йому потрібно, було абсолютним.

"Він вважав, що КДБ має право правити Східною Німеччиною і має право правити Центральною та Східною Європою, і він думав про це як про свого роду імперію, в якій він був одним із імперських гвардійців", - пояснює Епплбаум.

Поряд із Східною Німеччиною ще однією з цих країн у складі радянської імперії на той час була Україна.

Протягом століть Україна була невід'ємною частиною того, як російські правителі бачать царство влади.

Ніна Хрущова каже: "Україна... завжди була важливою для будь-якого російського лідера. У перекладі це називається „на краю”. Тобто це на краю росії. Але, звісно, ​​зараз ми це бачимо, це на краю Польщі. Тож це на краю і Заходу, і Сходу".

На піку своєї могутності радянська влада займала майже шосту частину земної поверхні. Один центральний комуністичний уряд жорстко контролював політичну та економічну владу. Але двигуном цієї економічної могутності була промислово розвинена та родюча Україна.

"Одне з джерел нерозуміння путіним України полягає в тому, що він не знає цієї частини української історії і тому не розуміє, чому українці знову чинитимуть опір росіянам", - додає Хрущова.

Енн Епплбаум каже: "путін пережив розпад Радянського Союзу як особисту трагедію. Він ніколи не відчував ейфорії, коли люди щиро з оптимізмом дивилися на те, як країна може змінитись і покращитись. Натомість він просто переживав всю цю епоху як епоху поразок та занепаду".

Олівер Буллоу, журналіст та експерт з російського питання, додає: "З Україною росія -велика держава. Без України – ні. Я гадаю, що це для бачення російських націоналістів. - ляпас."

Що далі?

Низка експертів заявила, що, на їхню думку, ізоляція, нав'язана путіну коронавірусом, допомогла створити "настрій", який спричинив нинішню війну.

Розуміння того, про що він думав, могло прийти під час періоду COVID, коли він написав трактат, у якому стверджувалося, що росіяни та українці є одним народом.

Так чи інакше, 24 лютого його танки перетнули кордон білорусі, росії та Криму на суверенну територію України, відкривши новий розділ у відносинах між Сходом та Заходом.

Об'єднана Україна відтісняє російську армію, деякі росіяни починають сумніватися в тому, що їм каже роспропаганда.

Чи призведе це до втрати влади путіним, поки що говорити рано, зазначає видання.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram