Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
32235

Негайно потрібен шостий пакет санкцій: Україна різко відреагувала на указ про видачу російських паспортів жителям Запорізької та Херсонської областей

Негайно потрібен шостий пакет санкцій: Україна різко відреагувала на указ про видачу російських паспортів жителям Запорізької та Херсонської областей

КИЇВ. 25 травня. УНН. Міністерство закордонних справ України засуджує указ президента рф володимира путіна про незаконну паспортизацію жителів тимчасово захоплених російською армією територій у Херсонській та Запорізькій областях. Про це повідомляє УНН, посилаючись на пресслужбу Міністерства закордонних справ.

Деталі

Незаконна паспортизація на Херсонщині та Запоріжжі, так само як і в Криму та на тимчасово окупованій частині Донецької та Луганської областей, є грубим порушенням суверенітету та територіальної цілісності України, норм та принципів міжнародного гуманітарного права, а також зобов’язань рф як держави-окупанта, відповідно до статті 45 Гаазької Конвенції 1907 року та статті 47 Конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 року.

Цитата 

"Указ президента росії є юридично нікчемним та не матиме правових наслідків. Це рішення не вплине на приналежність мешканців тимчасово захоплених росією територій до громадянства України. Це чергове свідчення злочинної мети війни росії проти України - загарбання українських територій для їхньої подальшої окупації та інтеграції в російське правове, політичне та економічне поле", - йдеться в повідомленні.

За словами глави МЗС Дмитра Кулеби, треба негайно ухвалити шостий пакет санкцій ЄС, який включатиме ембарго на російську нафту, а також розпочати роботу над сьомим санкційним пакетом.

"російський режим має бути притягнутий до відповідальності, а російська воєнна машина має бути позбавлена фінансових ресурсів. Ми також закликаємо міжнародних партнерів прискорити ухвалення рішень про подальше надання Україні озброєння, насамперед реактивних систем залпового вогню, задля захисту українських територій від агресії росії", - наголосив український дипломат.

Що передувало

Президент росії володимир путін підписав указ, який передбачає спрощений порядок видачі російського громадянства жителям Запорізької та Херсонської областей України.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram