Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
52770

Вакцинацію проти COVID-19 продовжують у відносно безпечних регіонах - МОЗ

Вакцинацію проти COVID-19 продовжують у відносно безпечних регіонах - МОЗ

КИЇВ. 30 травня. УНН. Вакцинація від коронавірусної хвороби продовжується у всіх регіонах України, за винятком Донецької та Луганської областей, і жодних підстав для її припинення у відносно безпечних регіонах немає. Про це розповів заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар Ігор Кузін, про що повідомили у МОЗ, пише УНН.

Цитата

"Вакцинація триває в усіх областях країни, за винятком Донецької та Луганської. Жодних нормативних, юридичних чи організаційних підстав для її припинення немає. Звісно, істотною перешкодою для вакцинації стає зменшення інфраструктури", – заявив Кузін.

Деталі

Він пояснив, що до повномасштабної війни працювало більше ніж 3,5 тисячі пунктів щеплень, 500 центрів масової вакцинації і 1400 мобільних бригад для важкодоступних груп населення. На цей час тисяча пунктів щеплень, майже тисяча мобільних бригад і близько 350 масових центрів вакцинації закрито з міркувань безпеки та через переорієнтацію медичних працівників. Це, безумовно, впливає на темпи вакцинації. До 24 лютого проводили близько 100 тисяч щеплень щодня. Тепер — 50–60 тисяч за тиждень.

"Наразі використовуються дві вакцини — CoronaVac і Pfizer. Вакцин Moderna та AstraZeneca у країні немає, і найближчим часом використовуватися вони не будуть, бо в нас вистачає перших двох", – наголосив головний санлікар.

Кузін також додав, що наразі додатково працюють бригади, які вакцинують внутрішньо переміщених осіб та людей, які живуть у віддалених районах у західному напрямку.

Доповнення

ВООЗ вказує, що війна в Україні призводить до серйозних порушень в українській системі охорони здоров’я, зокрема до зриву планової вакцинації.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram