Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
51960

На Заході України створили табір для російських військовополонених – Малюська

На Заході України створили табір для російських військовополонених – Малюська

КИЇВ. 6 червня. УНН. На Західній Україні створили табір для російських військовополонених. Про це в ефірі національного телемарафону повідомив міністр юстиції Денис Малюська, передає УНН.

Цитата

“Ми створили спеціальний табір для військовополонених на Заході України, де утримуються ті військовополонені, щодо яких немає близьких очікувань щодо обміну. Що стосується військовополонених, яких щойно захопили, або які плануються до обміну - вони розкидані по наших установах Міністерства юстиції, практично по всій території України”, – повідомив міністр.

Деталі

За словами Малюськи, полонені утримуються на належному рівні, відповідно до стандартів, встановлених міжнародними договорами. Він пояснив, що полонені мають трохи кращий рівень, ніж звичайні ув’язнені. Зокрема, краще харчування та засоби гігієни.

Військовополонені також мають повний доступ до Червоного хреста.

“Я особисто запитував у всіх них щодо того, чи зустрічався з ними Червоний Хрест? Практично з усіма зустрічались. Лише свіжі військовополонені не мали розмови з ними. Наше завдання - утримувати їх так, щоб потім ніхто не міг стверджувати, що ми когось там катуємо чи неналежно утримуємо. Таких побоювань не має. Все на стандартному рівні”, – пояснив Малюська.

Він також додав, що українських полонених тримають у різних умовах. Є ті, щодо яких забезпечено стабільно-нейтральне ставлення, надають харчування та утримують в слідчих ізоляторах.

“Вони (ізолятори – ред.) переповнені. Але скажімо так, в умовах війни, і враховуючи з ким ми маємо справу - це більш менш задовільна історія. Але є безумовно ті, які повертаються з обмінів, і щодо яких було застосовані і катування і неналежне ставлення. Про це неодноразово говорили наші правозахисники , правоохоронці. Тут потрібно реагувати і розпочинати кримінальні провадження щодо неналежного утримання”, – додав Малюська.

Доповнення

У Верховній Раді зареєстрували законопроект щодо врегулювання процедури обміну російських військовополонених, засуджених в Україні. У разі повторного затримання в Україні воєнного злочинця пропонують не обмінювати, а відправити відбувати покарання у в'язниці.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram