Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
35925

Міноборони нагадало про статус іноземних громадян в складі ЗСУ і правила поводження з ними

Міноборони нагадало про статус іноземних громадян в складі ЗСУ і правила поводження з ними

КИЇВ. 8 червня. УНН. У Міністерстві оборони України повідомили про статусу іноземних громадян та осіб без громадянства, які беруть участь у бойових діях на території України у складі ЗСУ, та нагадали про правила поводження у разі взяття таких осіб в полон, пише УНН.

Цитата

«Всі іноземні громадяни та особи без громадянства, які беруть участь у бойових діях на території України у складі Збройних Сил України, прийняті у добровільному порядку на військову службу за контрактом згідно з Законом України "Про військовий обов'язок і військову службу" 1992 року. Відповідні особи є військовослужбовцями Збройних Сил України на яких, згідно з положеннями Женевських конвенцій про захист жертв війни 1949 року і Додаткових протоколів до них 1977 року, поширюється правовий статус комбатантів. Цей статус, серед іншого, наділяє таких осіб правом на поводження з ними як з військовополоненими у разі потрапляння в руки ворога»,- заявили в МОУ.

Деталі

У міністерстві нагадали, що Женевські конвенції 1949 року забороняють будь-які незаконні акти, у тому числі насилля, залякування чи бездіяльність щодо військовополонених, та зобов’язують до гуманного поводження з військовослужбовцями, які перебувають у полоні.

«Недотримання відповідних визнаних норм міжнародного гуманітарного права є серйозним порушенням Конвенції», - наголосили в Міноборони.

Додамо

Раніше стало відомо, що так звана «генеральна прокуратура» бойовиків ОРДО передала до так званого «суду» справу захопленого окупантами громадянина Британії Ейдена Асліна, що воював із ЗСУ. Бойовики заявили, що британському громадянину «загрожує найвища міра покарання — страта».

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram