Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
30585

Протоколи про приєднання Фінляндії та Швеції підписали усі союзники по НАТО

Протоколи про приєднання Фінляндії та Швеції підписали усі союзники по НАТО

КИЇВ. 5 липня. УНН. Протоколи про приєднання Фінляндії та Швеції 5 липня у штаб-квартирі Альянсу у Брюсселі підписали усі союзники по НАТО, повідомили у місії ФРН при Альянсі, пише УНН.

Цитата

"Зворушливий, хвилюючий та історичний ранок тут у штаб-квартирі НАТО. Усі 30 союзників щойно підписали протоколи про приєднання Фінляндії та Швеції. Скоро ми матимемо 32 учасники, і ми будемо сильніші разом (#StrongerTogether)", - зазначила місія Німеччини у НАТО у Twitter, показавши фото.

Потім протоколи про приєднання будуть відправлені на ратифікацію всім країнам НАТО відповідно до їхніх національних процедур.

Доповнення

Швеція та Фінляндія офіційно подали заявку на вступ до НАТО 18 травня. Це рішення було викликане повномасштабною війною росії проти України, яка розпочалася 24 лютого. Туреччина, давній член Альянсу, висловила заперечення проти їхніх заявок на членство, критикуючи країни за підтримку "терористичних груп". Після поглиблених переговорів між країнами Туреччина задекларувала, що на саміті у Мадриді підтримає членство Швеції та Фінляндії в НАТО.

29 червня лідери НАТО офіційно запросили Фінляндію та Швецію приєднатися до Альянсу.

Процес ратифікації Швеції та Фінляндії як нових членів НАТО офіційно запускають 5 липня.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram