Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Вівторок, 25 червня 2019 10:56
Новини: Політика
3870

Експерти розповіли, що вплинуло на зниження індексу інформпрозорості банків

У 2010 році, як і торік, 56,3% банків представили найповнішу інформацію про структуру власності та права акціонерів (у 2010 р. цей блок був розкритий на 56,6%). Про це свідчать оприлюднені сьогодні результати щорічного дослідження компанії "Standatr&Poor’s", передає кореспондент ІМК.

 

"Рівень прозорості банків за блоком "фінансова та операційна інформація" склав до 37,5% (у 2009 році – 48%). До того ж зниження показника за цим блоком спостерігалося у розрізі абсолютно всіх джерел розкриття інформації. Водночас, єдиним інформаційним блоком, який продемонстрував хоча і незначний, але приріст показника прозорості, виявилася інформація про склад і процедури Спостережної ради та менеджменту", - зазначив незалежний експерт Олексій Куценко, коментуючи результати дослідження.

За його словами, найповнішим джерелом інформації про банки України були визнані веб-сайти банків.

Водночас зниження загального рівня прозорості банків України у 2010 році експерти пояснили наступними причинами: скороченням кількості банків, які виступають емітентами єврооблігацій; змінами в інфраструктурі забезпечення прозорості фондового ринку; послабленням адміністративних стимулів підвищення прозорості та відмовою деяких банків від публікацій річних звітів, яка, на думку авторів дослідження, зумовлена наявністю фінансових проблем.

"Якщо раніше ми робили висновок про наявність лише незначних розбіжностей між загальними рівнями прозорості збиткових і прибуткових банків, то, розглядаючи залежність між наявністю певного банку збиткової діяльності та відсутністю в нього річного звіту, кореляція виявляється більш значущою: із 20 збиткових за 2009 рік банків лише 6 підготували річний звіт. Ця практика теж є неприйнятною з точки зору інвестора, оскільки вибіркова презентація сприяє спотворенню реальної картини і відсутності гарантовано доступної інформаційної бази для прийняття рішень", - підсумував експерт.
 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...