Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Середа, 19 червня 2019 11:59
Новини: Політика
7440

Столичний автовокзал приватизують

Мінтрансзв’язку готує передачу до управління Фонду державного майна України державного підприємства «Київпассервіс» для подальшої його приватизації. Про це ІМК повідомили в прес-службі Мінтрансзв’язку.

"Згідно з результатами проведеної інвентаризації підприємств транспортної галузі, держава на сьогодні виявилась неефективним власником цього підприємства: за економічними показниками ДП "Київпассерсвіс" нині працює не на 100% свого потенціалу і є монополістом у сфері пасажирських автоперевезень", - зазначається в повідомленні відомвства.

Позиція Мінтрансзв’язку полягає у необхідності створення «ринку автостанційних послуг і розвитку конкурентного середовища серед автостанцій». Адже «перевізники, що займаються наданням послуг з автоперевезень, страждають від монопольного становища автостанцій та їхнього тарифного свавілля (майже 30% вартості квитка на сьогодні складає вартість автостанційних послуг), що є для них невигідним».

На врегулювання даної проблеми Мінтрансзв’язку встановило умови відкриття та закриття автостанцій, вимоги до проведення їх атестації, визначення розміру автостанційного збору та впорядковуються взаємовідносини між автостанціями, автомобільними перевізниками і органами влади. Крім того, Мінтрансзв’язку передбачило можливість відкриття альтернативних автостанцій, що "сприятиме розвитку конкурентного середовища та зниженню ціноутворення на пасажирські автомобільні перевезення", - зазначається в повідомленні.

Завданням нового власника для потенційних інвесторів Мінтрансзв’язку визначило збереження профілю підприємства та його розвиток і модернізацію.

Нагадаємо, Київпассервіс скоротив чистий прибуток в 2009 році на 17,42% порівняно з 2008 роком - до 294 тис. грн., чистий дохід - на 10,37% (до 20,863 млн. грн.).
 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...